آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۳۳۶

 • رشد سهم سرمایه در گردش از تسهیلات

  دنیای اقتصاد: بانک مرکزی گزارش مربوط به جزئیات تسهیلات اعطا شده از سوی سیستم بانکی کشور در اولین ماه سال‌جاری را منتشر کرد. بر مبنای گزارش منتشر شده، در مجموع در اولین ماه سال‌جاری سیستم بانکی حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصاد اعطا کرده است. تسهیلات اعطا شده در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل حدود ۱۵ درصد رشد داشته است. ۱۰ درصد از این رشد را می‌توان به اثر تورم و ۵ درصد باقیمانده را به رشد اقتصادی و سایر عوامل نسبت داد.
 • «نه» اروپا به بازگشت تحریم‌ها

  دنیای اقتصاد: پس از رونمایی از استراتژی جدید واشنگتن برای «مهار و فشار بر ایران» و تاکید مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا بر اعمال شدیدترین تحریم‌ها علیه ایران، ژان‌ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه، بار دیگر بازگشت تحریم‌های هسته‌ای آمریکا علیه ایران را مورد انتقاد قرار داد و آن را باعث تشدید ناآرامی در منطقه عنوان کرد.
 • خروج سکه از مدار افزایشی

  دنیای اقتصاد: سکه تمام بهار آزادی پس از ۷ کانال شکنی، روز گذشته آرام گرفت و در مدار کاهشی حرکت کرد. در دومین روز خردادماه، سکه ۱۶ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای دو میلیون و ۵ هزار تومان رسید. این افت در شرایطی رقم خورد که فلز گرانبهای داخلی در روزهای سوم و چهارم هفته به ترتیب، ۴۷ و ۲۲ هزار تومان رشد قیمت را به ثبت رسانده بود. فعالان، قطع موقت روند افزایشی سکه تمام بهار آزادی را به دو عامل نسبت دادند.
 • پیشنهاد «اون» برای خلع‌سلاح مرحله‌ای

  دنیای اقتصاد: این روزها صداهای ضدونقیض در مورد مذاکرات احتمالی کیم- ترامپ در سنگاپور به گوش می‌رسد. به‌دنبال سخنان «کیم» در مورد احتمال لغو دیدارش با ترامپ، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی در سفر به واشنگتن با همتای آمریکایی خود دیدار کرد. ترامپ هم در ‌این دیدار از احتمال تعویق مذاکرات خبر داد. «کوین لیپتاک» در گزارش ۲۲ می‌ در سی‌ان‌ان، به نقل از ترامپ می‌نویسد: «احتمال زیادی هست که ‌این مذاکرات به موقع برگزار نشود.‌
 • مثبت ممتد در بازار سهام

  شروین شهریاری
  گروه بورس: بورس تهران در هفته جاری رالی صعودی ممتد خود را ادامه داد تا با گام‌های مثبت کوچک عملا رکورد ۱۳ روز متوالی رشد شاخص را تکمیل کند. نتیجه این روند رشد حدود ۲۵۰۰ واحدی شاخص کل (۳ درصد) پس از اعلام تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر خروج از برجام و تعیین تکلیف ابهام سیاسی بوده است. به این ترتیب، با رشد نیم درصدی شاخص کل در هفته جاری، مجموع تغییرات شاخص کل از ابتدای سال به زیان یک درصدی رسیده است که هنوز وضعیت جالبی را نشان نمی‌دهد.
 • دربی آسیایی؛ شاید در نیمه‌نهایی

  دنیای اقتصاد: قرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ظهر دیروز در مالزی برگزار شد که براساس آن، پرسپولیس و استقلال به ترتیب باید به مصاف الدحیل و السد قطر بروند. به این ترتیب برگزاری دربی آسیا حداقل در این مرحله منتفی شد و امیدواریم با پیروزی هر دو نماینده ایران، در نیمه‌نهایی شاهد این نبرد مهیج باشیم.

بیشتر