آرشیو روزنامه شماره ۵۱۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۵۱۵۱

 • تصویر عملیات بازار باز درماه نخست

  دنیای‌اقتصاد: بانک مرکزی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد ۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی را در قالب توافق بازخرید با سررسید ۱۴ روزه و با نرخ حداقل ۸/ ۱۹ درصد به بانک‌های متقاضی تزریق کرده است.
 • هواشناسی سهام در میانه بهار

  دنیای اقتصاد: سرخ‌ترین فروردین تاریخ بورس تهران رقم خورد. در این میان مذاکرات بین‌المللی در رابطه با فعالیت هسته‌ای ایران، انتخابات ریاست جمهوری، کاهش یا افزایش نرخ ارز، نرخ‌های جهانی، رویکرد دولت بعدی در مواجهه با بورس، دامنه نوسان، تزریق نقدینگی و خیلی نکات دیگر، همه و همه دست به دست هم داده است که در چنین شرایطی تحلیل و پیش‌بینی برای ماه‌های آینده سخت باشد.
 • یک قرنی شدن «سنت قرمز»

  دنیای‌اقتصاد: به سالن‌های سینمایی در چین دستور داده شده که فیلم‌های میهنی را با عناوینی مانند «ایثار» و «خورشید سرخ» اکران کنند و به نمایش بگذارند. به دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی در برخی شهرها گفته شده که نقاشی‌ها و خوشنویسی‌هایی تهیه کنند که در آنها «رویای چینی» به تصویر کشیده شده باشد. اتوبوس‌ها و متروها در حال پخش پیام‌های ملی‌گرایانه درباره قهرمانان انقلابی هستند.
 • بازخوانی آوریل سیاه در سالروز نفت منفی

  دنیای‌اقتصاد: از دوشنبه سیاه آوریل ۲۰۲۰ و سقوط تاریخی بازار نفت یک سال گذشت. روزی که بهای معاملات آتی شاخص نفتی وست تگزاس اینترمدییت برای نخستین بار به صفر و سپس تا منفی ۴۰ دلار نیز عقب‌نشینی کرد و نهایتا با قیمت منفی ۶۳/ ۳۷ دلار کار خود را به پایان رساند. یک سال پس از آن بزرگ‌ترین عقب‌نشینی تاریخ بازار نفت به حال و هوای آن روزها نگاهی انداخته‌ایم که چه عواملی باعث ثبت چنین رویداد تاریخی شدند.
 • پرواز کوتاه برای واکسینه‌ها

  دنیای‌اقتصاد: باتوجه به تهدیدات کووید-۱۹ و در ابهام بودن تاثیرات واکسیناسیون، بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا با اعمال شروط واکسینه بودن و داشتن تهویه‌های مناسب هوا شرایط بازگشایی سفرهای هوایی را فراهم می‌کنند.
 • سیمای مهاجرت در سینمای ایران

  دنیای‌اقتصاد: مهاجرت در سال‌های اخیر تبدیل به یکی از مهم‌ترین موضوعات کشور شده و خانواده‌های بسیاری درگیر آن هستند. براساس آمار سازمان بین‌المللی مهاجرت، نزدیک ۳۵درصد کل مهاجران دنیا را مهاجران با مهارت بالا و دارای تحصیلات دانشگاهی تشکیل می‌دهند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر