به گزارش شهر، بودجه ۱۴۰۰ پایتخت امسال برای نخستین‌بار ردیف‌های بودجه‌ای را به ساخت ۱۹ پارکینگ جدید و ۲ پارکینگ نیمه‌تمام اختصاص داده است.  از جمله پارکینگ‌های جدید که در بودجه به آن اشاره شده شامل منطقه‌۲، احداث و تجهیز پارکینگ‌های زیر‌سطحی میدان فرهنگ، منطقه۳ مجتمع تجاری، اداری و پارکینگ عمومی شیخ‌بهائی، منطقه‌۴ احداث و تجهیز پارکینگ طبقاتی بخشایش، منطقه‌۱۰ احداث پارکینگ گلستانی، منطقه ۱۱ احداث پروژه تجاری و پارکینگ باغ دامپزشکی و احداث پروژه تجاری و پارکینگ ترمینال کاوه، منطقه ۱۲ احداث مجتمع تجاری، اداری و پارکینگ (باغچه حاج‌عباس) و احداث مجتمع تجاری، فرهنگی، اداری و پارکینگ گاراژ بوربور، احداث مجتمع تجاری، اداری و پارکینگ (انبار گندم)، منطقه ۱۴ احداث پارکینگ مکانیزه محلی در سطح محلات، منطقه ۱۶ توسعه پارکینگ علی‌آباد‌جنوبی جنب ایستگاه مترو و توسعه پارکینگ خزانه‌شمالی جنب پارک بعثت، منطقه‌۱۷ احداث نیروگاه خورشیدی و مجموعه تفریحی‌ورزشی در بام پارکینگ طبقاتی، احداث مجتمع پارکینگ طبقاتی و تجاری در زمین موصوف به حوضچه زمزم، احداث پارکینگ طبقاتی در زمین موصوف به گاراژ امینی، منطقه‌۱۹ تخریب و نوسازی زمین راهور جهت پارکینگ طبقاتی، تجهیز، نوسازی، راه‌اندازی و بهره‌برداری از پارکینگ شمال بوستان ولایت، در منطقه ۲۰ احداث پارکینگ طبقاتی و تجاری روبه‌روی فروشگاه شهروند می‌شود. البته پارکینگ‌های نیمه‌تمام نیز از چشم مدیریت شهری دور نمانده و بودجه این پروژه‌ها نیز در بودجه پیش‌بینی شده است. احداث پارکینگ طبقاتی نیایش و احداث و تجهیز پارکینگ‌های عمومی طبقاتی، پارکینگ فرهنگ از جمله پارکینگ‌های نیمه‌تمامی است که در بودجه به آن توجه شده است.

بر اساس این گزارش کمبود پارکینگ در تهران زمانی خود‌نمایی کرد که مردم به دلیل شیوع بیماری کرونا مجبور به استفاده از خودروی شخصی شدند. مدیریت شهری تهران به این موضوع به‌صورت کاملا جدی نگاه کرده و برای نخستین‌بار ردیف بودجه‌ای به ساخت پارکینگ اختصاص یافته است. محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران این اقدام را شروع نهضت ساخت پارکینگ در تهران دانسته است.

در بودجه سال‌۱۴۰۰ عوارض تامین پارکینگ با عنوان «درآمد ناشی از عدم امکان تامین پارکینگ» پس از واریز به حساب‌ تمرکز درآمد اختصاصی شهرداری، بدون هرگونه دخل و تصرف و مسدودی به صورت صددر‌صد تخصیص یافته محسوب می‌شود و به حساب سازمان حمل و نقل و ترافیک واریز می‌شود تا آن سازمان صرفا در ردیف‌ اعتباری اختصاصی با عنوان «احداث پارکینگ محله‌ای از محل درآمد ناشی از اخذ عوارض تامین پارکینگ» هزینه کند.

این مطلب برایم مفید است
41 نفر این پست را پسندیده اند