آرشیو روزنامه شماره ۵۱۵۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۵۱۵۱

 • مدیریت اختلاف‌نظرها

  مترجم: فاطمه تل زرد
  منبع: HBR: تنور اظهارنظر درباره «انتخابات» بین کارکنان در شرکت‌ها و سازمان‌ها به زودی گرم می‌شود. این جو انتخاباتی که توام با موضع‌گیری‌های متضاد و بعضا تند بین افراد خواهد بود، می‌تواند یک تمرین برای مدیران بابت «مدیریت اختلاف‌نظرها در شرکت» باشد. مجموعه‌ای از بایدها و نبایدهای مدیریتی برای هدایت سازمان در زمان «بروز نظرات متفاوت» وجود دارد.
 • از کار در گوگل تا فروش سمبوسه: ماجرای موناف کاپادیا کارآفرین هندی

  نویسندگان: Anagha Sawant, Devika Manghnani مترجم: مریم مرادخانی
  منابع: IFN, The Weekend Leader: موناف کاپادیا را همه به این نام می‌شناسند: «مردی که از گوگل استعفا داد تا سمبوسه بفروشد.» تعجبی ندارد که حالا این جمله را به‌عنوان اسم کتابش انتخاب کرده. سفر او در مسیر کارآفرینی، مثل خیلی‌های دیگر، داستان جالبی دارد. سال ۲۰۱۵ او از شغلش در گوگل استعفا داد و با تاسیس آشپزخانه «بوهری» که یک غذاخوری خانگی است وارد صنعت غذا و نوشیدنی شد. او از مردم دعوت می‌کرد به خانه‌اش در «کاف پرید» (قطب تجاری شهر بمبئی) بروند و شامی را که مادرش نفیسه آماده کرده بود، امتحان کنند. او سه هدف داشت.
 • همراه شدن با جاذبه بازار

  نویسنده: Guy Raz مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: چگونه این (کسب‌وکار) را ساختم: بازارها و مشتریان جاذبه دارند و اغلب اوقات برای کسب بیشترین منافع از کارآفرینی باید با این جاذبه همراه شد. این همان کاری است که کاترینا لیک انجام داد. او برای کسب بیشترین منافع از بازار، به مکان جدیدی نقل مکان کرد که رید هافمن، کارآفرین و نویسنده آمریکایی (که بنیان‌گذاری لینکدین را هم در کارنامه دارد) «نبض حرکت» می‌نامد. نبض حرکت برای کاترینا، دره سیلیکون بود. او سال ۲۰۱۱ به آنجا نقل‌مکان کرد؛ درحالی‌که دو سال پیش‌تر در بوستون می‌زیست و در مدرسه کسب‌وکار هاروارد تحصیل می‌کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر