آرشیو روزنامه شماره ۴۸۹۲ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۸۹۲

 • نیاز به بازنگری در رویه‌های کاری

  ترجمه: مهدی نیکوئی
  منبع: CNBC: بحران کرونا تقریبا تمام کسب‌وکارهای جهان را غافلگیر کرد. حتی آینده‌نگرترین کسب‌وکارها هم حداکثر یکی دو ماه زمان داشتند که خود را آماده این بحران کنند که در هر صورت زمان کافی برای بیشتر آنها نبود. از طرفی تعطیل شدن اکثر فعالیت‌های اقتصادی، به معنای آن بود که به جز حوزه‌های انگشت‌شماری از بخش‌های اقتصادی، سایر بخش‌ها و کسب‌وکارها مجبور شدند برای نجات از این دوران و زنده بیرون آمدن از آن تلاش کنند. مجموعه این شرایط، ورشکستگی بسیاری از کسب‌وکارها و سقوط بورس‌های بزرگ جهان بود.
 • لنوو، استاد دفاع و حمله

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع: forbes: شرکت لنوو که در سال ۱۹۸۴ در چین تاسیس شد، توانست طی سال‌های اخیر به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تکنولوژی جهان تبدیل شود. اما پرسش کلیدی در اینجا این است که چطور چنین شرکتی توانسته به چنین موفقیت‌های بزرگی دست یابد و با در اختیار داشتن سهمی ۲۵ درصدی از بازار جهانی کامپیوترهای شخصی به بزرگ‌ترین تولیدکننده و فروشنده این کامپیوترها در جهان در سال ۲۰۱۹ تبدیل شود و در زمینه طراحی و تولید محصولات متنوعی همچون لپ تاپ، تبلت، تلفن‌های هوشمند، تلویزیون‌های هوشمند و سرورهای کامپیوتری نیز حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد؟ در این مطلب به پاسخ این سوال پرداخته خواهد شد.
 • تفریح و روابط غیرکاری با رئیس؛ درست یا غلط؟

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: The Cut: مشاور عزیز، من در یک شرکت کوچک غیرانتفاعی کار می‌کنم. برای واحد ما، یک سرپرست جدید آورده‌اند به نام «جین». او دوست‌داشتنی است، اما کنار آمدن با سبک مدیریت او واقعا سخت است. در هر چیزی دخالت می‌کند و همه تصمیم‌ها را خودش می‌گیرد. البته مشکل اصلی این نیست. مشکل این است که جین با چند تا از کارمندهای واحدهای دیگر، عضو یک تیم بولینگ هستند که صرفا جنبه سرگرمی دارد.
 • پرداختن به درآمدها و هزینه‌ها

  نویسنده: Jurgen Appelo مترجم: مریم رضایی
  منبع: کتاب Startup, Scaleup, Screwup: در قسمت گذشته، تکه‌های مهمی از لحاف کسب‌وکار، شامل شناسایی مشکل/ فرصت، بخش‌بندی مشتری، ارزش پیشنهادی منحصر به فرد و ارائه راه حل، و اینکه به هر یک از اینها در کدام مرحله از چرخه عمر کسب‌وکار باید رسیدگی شود، پرداختیم. در این بخش، تکه‌های دیگر لحاف را مورد بررسی قرار می‌دهیم. به محض اینکه به ایده‌هایی رسیدید که چه کسی محصول شما را می‌خواهد و چرا، می‌توانید به «جریانات درآمدی» مطلوب فکر کنید. قرار است چطور پول درآورید؟ مدل مالی کسب‌وکارتان چه خواهد بود؟ آیا قرار است حق اشتراک دریافت کنید یا به ازای هر معامله کارمزد بگیرید؟

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر