آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۸۷۷

 • مدیریت کارخانه‌های تولیدی در بحران کرونا

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: McKinsey: سازمان‌های تولیدی با گسترش پاندمی کووید- ۱۹ در دنیا، با چالش‌های عملیاتی جدی مواجه شده‌اند. برخی شرکت‌ها به دلیل محدودیت‌های دولتی یا کاهش تقاضا کارخانه‌های خود را به‌طور موقت تعطیل کرده‌اند، در حالی که برخی دیگر که اقلام ضروری تولید می‌کنند، با افزایش شدید تقاضا مواجه شده‌اند.
 • اثری معروف به اثر قالب‌بندی

  ترجمه و تالیف: سید امیر تقی آبادی amirtagiabadi@gmail.com
  در این مجموع مقالات از اصول اقتصاد رفتاری و مثال‌های استفاده از آن در طراحی انتخاب مردم صحبت می‌کنیم. ترکیب اقتصاد رفتاری و طراحی منجر به مفهوم جدیدی با نام طراحی رفتاری یا طراحی شناختی (Cognitive Deign) شده است که در ادامه این سری مقالات بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.
 • داستانی افسانه‌ای در دنیای استارت‌آپ‌ها

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع: forbes: داستان پیدایش و پیشرفت حیرت‌انگیز شرکت ونمو «Venmo» را می‌توان بحق داستانی افسانه‌ای در دنیای استارت‌آپ‌ها دانست: داستانی که با ملاقات دو جوان در دانشگاه آغاز شد و با تاسیس یک شرکت تکنولوژیک که سرمایه تاسیس آنها را والدین این دو جوان با وام گرفتن از بانک فراهم کرده بودند، ادامه پیدا کرد و پس از چند سال با فروش آن شرکت با معامله‌ای چند میلیون دلاری پایان پذیرفت؛ اما یاد و خاطره این شرکت شگفت انگیز تا سال‌ها در ذهن کسانی که سودای ورود به دنیای جذاب استارت‌آپ‌ها را دارند، خواهد ماند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر