آرشیو روزنامه شماره ۴۸۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۸۶۶

 • دورکاری کارکنان در قرن ۲۱

  نویسنده: مهدی نظیفی mehdinazifi6@gmail.com
  ابداع سیستم‌های مدیریتی نوین نقش مهمی در پایین آمدن قیمت تمام شده محصول و نیز هزینه‌های ملی کشورها ایفا کرده است. مدیران و کارکنان سازمان‌ها نه‌تنها باید در برابر محیط متغیر عصر حاضر سازگار باشند، بلکه باید توانایی تشخیص به‌موقع مشکلات و ‌به‌کارگیری آخرین متدها و برنامه‌های نوین مطابق با شرایط متغیر جدید را هم دارا باشند.
 • ابزارهای شنیدن و شناختن مشتریان

  دکتر محیا کربلایی تحلیلگر اقتصادی و کسب‌وکار mk@IEB.today
  برای همه ما پیش آمده که برای خرید هدیه تولد یا هر مناسبت دیگری برای دوست‌مان با این چالش مواجه شده باشیم که چه بخریم. در اغلب موارد، هر چه دوست‌مان را بهتر بشناسیم، بهتر می‌توانیم تصمیم بگیریم برایش چه بگیریم. به عبارتی، بهتر می‌دانیم به چه چیزی نیاز دارد. بر عکس هر چه شناخت‌مان از دوست‌مان، نیازهایش و علاقه‌مندی‌هایش کمتر باشد، تصمیم‌گیری برای‌مان سخت‌تر می‌شود. در نهایت ممکن است به سمت خرید هدیه‌ای برویم که بیشتر خودمان دوست داریم، تا شخصی که قرار است آن را دریافت کند. این مساله شاید تا وقتی به هدیه خریدن مربوط باشد، آنقدر تاثیر بغرنجی در زندگی و درآمد ما نداشته باشد. اما مشکل اینجاست که این طرز فکر حتی در کارمان هم با خیلی از ماست.
 • تکنولوژی در خدمت مدیریت و مدیران

  نویسنده: نوا روی مترجم: سید حسین علوی لنگرودی
  منبع: Innovation Management Journal: امروزه کمتر حوزه‌ای از زندگی و کار را می‌توان سراغ گرفت که تکنولوژی‌های دیجیتالی به آن راه نیافته و در آن جریان‌ساز نباشند. در حال حاضر دیگر جای تعجبی وجود ندارد که افراد از درون خانه‌شان و دور از هم روی یک پروژه کار کنند و بدون اینکه همدیگر را از نزدیک ببینند و با هم ملاقات‌های رو در رو داشته باشند، یک تیم کاری منسجم را تشکیل دهند. امروزه دیگر نیازی نیست یکسری افراد که قرار است به‌صورت یک تیم کاری فعالیت کنند در زمان و مکان معینی دور هم جمع شوند و آموزش ببینند یا به‌صورت فیزیکی با همدیگر تعامل داشته باشند، گزارش کارشان را تحویل مافوق‌شان دهند و به اطلاعات دسترسی مستقیم داشته باشند. بنابراین مدیران باید ضمن آگاهی از پتانسیل‌های بی‌نظیر و عظیمی که در تکنولوژی‌های دیجیتالی نهفته است، با جدیدترین تکنولوژی‌هایی که در خدمت مدیریت هستند آشنا شوند. در این مقاله به چند مورد از جدیدترین و پرطرفدارترین تکنولوژی‌های مدیریتی سال ۲۰۲۰ اشاره خواهد شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر