• قدم برداشتن فراتر از مرزهای سازمان

  مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR: «رزابت ماس کانتر»، استاد مدرسه کسب‌وکار هاروارد معتقد است که دنیا به نوع جدیدی از رهبران نیاز دارد. او می‌گوید «رهبران سازمانی پیشرفته» هم داخل سازمان کار می‌کنند هم خارج از سازمان تا مسائل بزرگی مثل تغییرات آب و هوایی، سلامت عمومی و نابرابری اجتماعی را حل کنند. او مثال‌های زیادی می‌آورد و توضیح می‌دهد که رهبران سازمان‌ها چطور می‌توانند از تجربیات، شبکه ارتباطات، رویکردهای نوآوری و قدرت سازمان خود برای حل مشکلات چالشی استفاده کنند. او اخیرا میهمان «کرت نیکیش»، ویراستار ارشد مجله کسب‌وکار هاروارد بوده است. چکیده‌ای از این گفت‌وگو را با هم می‌خوانیم:
 • بهره‌وری بالاتر با درک «تیپ‌های زمانی»افراد

  نویسنده: Elizabeth Grace Saunders مترجم: مریم رضایی
  منبع: New York Times: ساعت ۹:۴۵ دقیقه صبح همکارتان با بدخلقی وارد می‌شود تا برای خودش قهوه بریزد. با اینکه او کلمه‌ای در مورد چیزی که در ذهنش است صحبت نکرده، اما چهره آویزان او همه چیز را به شما می‌گوید: «تا وقتی قهوه‌ام را نخورده‌ام با من حرف نزن. بعدش هم لطفا با من حرف نزن!»
 • مدیریت فرآیند بازسازی در شرکت‌های مهندسی

  نویسندگان: دکتر رحمن عابدین زاده نیاسر، پوریا روانستان info@noyanteam.com
  برای نجات کسب‌وکارهای بیمار، تغییرها و مدیر عامل اهمیت ویژه‌ای دارند و تیم مدیریت در ۹۰ درصد موارد تغییر می‌کند. در این مطالعه چهار شرکت مهندسی با عناوین A، C، B و D بررسی شده‌اند. در این مقاله و دو مقاله آینده قصد داریم مدیریت روند بازسازی را بررسی کنیم.
 • اشتباهات ذهنی که بهره‌وری شما را از بین می‌برد

  نویسنده: Alice Boyes مترجم: امیرعلی رمدانی
  اگر گاهی اوقات در مورد اینکه در طول یک روز کاری خود چقدر عملکرد کمی داشته‌اید، ناامید شده‌‌اید؛ شما تنها نیستید. تحقیقات نشان می‌دهد که تنها ۲۶ درصد از افراد، غالبا بعد از انجام دادن وظایف موردنظرشان، با رضایت کامل محل کار خود را ترک می‌کنند. طبیعی است که احساس کنید بسیار پرمشغله بوده‌اید اما در واقع هیچ کار مهمی انجام نداده‌اید. البته زندگی این نیست که یک روبات با بهره‌وری کامل باشید که کارکرد آن در هر ثانیه بهینه‌ شده باشد. ولی اغلب ما می‌خواهیم که در دستیابی به اهداف کلیدی و حل مسائل بحرانی، احساس عملکرد مطلوب و کارآمد بودن داشته باشیم. یک قدم اولیه‌ خوب، درک اشتباه‌های روانی است که معمولا مانع از تمرکز و اتمام معنادار کار می‌شود. در اینجا به چهار مورد متداول اشاره می‌کنیم:
 • ویژگی‌های یک نرم‌افزار مناسب مدیریت ایده

  مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  منبع: HRM:
 • شکل‌گیری جنبش ذهنیت چابک در پپسی

  نویسندگان: Johannes Evenblij, Janine Waclawski
  کارگاه بیسکویت و کلوچه‌پزی در مار دل پلاتا آرژانتین که زیر نظر واحد «آمریکای جنوبی و مرکزی شرکت پپسی» (CASA) اداره می‌شود، یک روز معمولی را در سال ۲۰۱۸ می‌گذراند. بیسکویت‌ها و شیرینی‌های تازه پخته شده به طور مرتب از یک فر صنعتی خیلی بزرگ به خط مونتاژ منتقل می‌شدند تا سرد شوند. همان‌طور که صدای دستگاه‌ها همه جا را پر کرده بود و کارگران از این طرف به آن طرف می‌رفتند، یکی از قطعات ریل جابه‌جا‌کننده خراب شد و کار را متوقف کرد. این‌گونه اتفاق‌ها باعث تعجب کسی در خط تولید نمی‌شد. آنها می‌دانستند که اپراتور خط قطعه ۳۰۰ دلاری را از ایتالیا سفارش خواهد داد و تا وقتی قطعه برسد، کار از سر گرفته نخواهد شد.
 • راه‌حل‌های خلاقانه در یک رابطه برد-برد

  مترجم: رویا مرسلی
  منبع: HBR: تارا که دارای مدرک دکترای پزشکی است و در یک دانشگاه دولتی بزرگ کار می‌کند، با دفتر HBR و یکی از همکاران ما (سوزان) تماس گرفت و به او گفت که در پی کارگاه مذاکره‌ای که سوزان چند هفته قبل برگزار کرده بود، موفق شده مذاکره موفقی برای افزایش ۱۱ درصد حقوق و دستمزد خود داشته باشد. او که به مدت شش سال عضو هیات علمی دانشگاه بود متوجه شد که نه‌تنها دستمزد کمتری دریافت می‌کند؛ بلکه در مقایسه با سایرین در گروه خود دارای تجربه آموزشی و بالینی بالاتری نیز هست. او نیز مانند بسیاری از زنان دیگر پیشنهاد شغلی را بدون مذاکره قبول کرده بود.
 • هوش مصنوعی و تحول صنعت خدمات مالی تا دو سال آینده

  نظرسنجی جدید مجمع جهانی اقتصاد و یک مرکز مالی نشان می‌دهد حدود دو سوم (۶۴ درصد) رهبران خدمات مالی در دنیا، ظرف دو سال آینده، کاربران عمده هوش مصنوعی خواهند بود. این رقم در حال حاضر فقط ۱۶ درصد است. این شرکت‌های بزرگ، انتظار دارند کاربرد هوش مصنوعی برای آنها صرفا کاهش هزینه نباشد و اهدافی مثل درآمدزایی، اتوماسیون فرآیندها، مدیریت ریسک و خدمات به مشتری را دربربگیرد.
 • روش‌های جذب، حفظ و وفاداری مشتریان در موسسات خدمات مالی

  ترجمه و تالیف: محمود نوری شمس‌آباد
  منبع: yesmarketing : صنعت خدمات مالی دیگر منحصرا متعلق به بانک‌های بزرگ نیست. از آنجا که نام‌های تجارت دیجیتالی در بین مصرف‌کنندگان محبوب‌تر می‌شوند و خدمات و پیشنهادهای خود را گسترش می‌دهند، فشار زیادتری روی شرکت‌های خدمات مالی وجود دارد که با نمایش توانمندی‌ها و گستره فعالیت‌های خود، نقش پررنگ‌تری در بازار رقابت ایفا می‌کنند. طیف وسیعی از خدمات متنوع، اثبات قابل اعتماد بودن و ارتقای خدمات به مشتریان خود، واقعیت‌هایی هستند که باید در یک نگاه جدی توسط شرکت‌های خدمات مالی به مشتریان فعلی و جدید ارائه شود. در آوریل سال ۲۰۱۹، شرکت مشاوره بازاریابی Yes Marketing، هزار مشتری را که در یک سال گذشته از یک شرکت خدمات مالی استفاده کرده‌اند، مورد بررسی قرار داده است تا بدانند اولویت‌های آنان در همراهی با یک شرکت خدمات مالی چیست، از انتخاب و اولین همراهی تا وفاداری به آن نام تجاری. مهم‌ترین یافته‌های کلیدی این بررسی عبارت بودند از:
 • وقتی رقبا در حال ساده‌سازی محصول هستند!

  ریچارد کخ و گریگ لاک‌وود مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: ساده‌سازی: موفقیت دائم‌العمر رهبران بازار تضمین شده نیست. یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که ممکن است آنها را تهدید کند، ظهور یک رقیب قدرتمند است که از استراتژی ساده‌سازی محصول تبعیت کند؛ روشی که در آن، محصولی ساده‌تر، سبک‌تر و کاربردی‌تر یا به‌طور خلاصه یک محصول لذت‌بخش به بازار ارائه می‌کند. چنین محصولی به‌طور معمول قیمت بالاتری نسبت به قیمت‌های رایج بازار دارد اما مشتریان با اشتیاق این چند درصد قیمت بالاتر را می‌پردازند و سهمِ بازار رهبر بازار به تدریج سقوط خواهد کرد. مقابله با ساده‌سازی محصول رقبا به هیچ وجه کار آسانی نیست.
 • چگونه نوآور و هماهنگ با تغییرات باقی‌ماند؟

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: European Business Review: جهان امروز به همراه ویژگی‌های گریزناپذیر آن (تغییرات مداوم، معرفی فناوری‌ها و تغییر نسل کارکنان) رسیدن به موفقیت سازمان‌ها را منوط به شیوه‌های جدید فعالیت کرده است. لوسیا وایدنر (Lucia Waldner) که در بالاترین رده‌های موسسه مالی کردیت‌سوئیس (Credit Suisse) مدیریت تحقیقات، مدیریت نوآوری و معاونت مدیرعامل را بر عهده دارد، از این چالش‌ها صحبت می‌کند. او توضیح می‌دهد که چگونه از پس مسوولیت‌های سه‌گانه خود برمی‌آید، چگونه می‌تواند نوآور و هماهنگ با تغییرات باقی ماند و زنان در کسب‌وکارهای امروز به چه نقش‌های مدیریتی خواهند رسید.
 • دو روی سکه سبک مدیریت استیو جابز

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع: Investopedia: هنگامی که استیو جابز در بستر مرگ بود جمله‌ای را خطاب به تیم کوک، مدیر عامل کنونی اپل، بیان کرد که خیلی‌ها بعدها معنای آن را فهمیدند. او به تیم کوک گفت: «هرگز از خودت نپرس که استیو جابز چه می‌کرد و همیشه راه خودت را برو.» این جمله معنادار از زبان استیو جابز حکایت از آن داشت که او اطمینان داشت سکان رهبری شرکت اپل بعد از او به دست فرد لایق و توانمندی خواهد افتاد که چنین نیز شد. تیم کوک نه تنها توانست حرکت رو به جلو و موفق شرکت اپل را به‌عنوان یکی از پیشروترین و قدرتمندترین شرکت‌های دنیای کسب‌و‌کار تداوم بخشد بلکه این شرکت را به درآمدهای افسانه‌ای و نرخ رشد‌های شگفت‌آوری رساند. با این همه سبک مدیریت و رهبری تیم کوک با استیو جابز تفاوت‌هایی داشت که در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین این تفاوت‌ها اشاره خواهد شد.
 • چطور با یک مدیر خودشیفته رفتار کنیم؟

  مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Psychology Today: مشاور عزیز، به تازگی در یک شرکت استخدام شده‌ام. مدیر یکی از واحدها که با ما همکاری نزدیک دارد و تا حدی روی من تسلط دارد، شدیدا آدم خودخواهی است. فقط خودش را قبول دارد و به نظر دیگران اهمیت نمی‌دهد. این رفتارش، هم تیم ما و هم تیم خودش را به ستوه آورده. همه پشت سرش غیبت می‌کنند و در نبودش، او را «خودشیفته» صدا می‌کنند. من سعی می‌کنم شرایط را تعدیل کنم. سوالم اینجاست که آیا او واقعا خودشیفته است؟ آیا می‌توانم رفتارش را کنترل کنم؟ آیا راهی هست که تاثیرات منفی رفتارش را کمتر کنم؟
 • چگونه یک استارت‌آپ با سرمایه مشتریان آینده تاسیس کنیم

  نویسنده: Abdo Riani مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: تصور غالب در محافل کارآفرینی این است که تنها روش شروع و رشد یک کسب‌وکار این است که ایده درخشانی داشته باشید، یک طرح کسب‌وکار خوب برای آن بنویسید، با پولی که قبلا پس‌اندازه کرده‌اید، یا با کمک سرمایه‌گذاران فرشته یا خطرپذیر برای آن سرمایه تامین کنید، طرح را اجرا کنید و پولدار شوید! اما فرد ویلسون، به عنوان یک سرمایه‌گذار خطرپذیر می‌گوید: «واقعیت این است که مبلغی که استارت‌آپ‌ها در دور اول تامین سرمایه خود به دست می‌آورند، ارتباطی به موفقیت آنها ندارد.» یعنی این‌طور نیست که هر چقدر در مرحله اول سرمایه بیشتری جذب شود، شانس موفقیت آن استارت‌آپ بیشتر است. سوالی که پیش می‌آید این است که راه جایگزین چیست؟ یک استارت‌آپ اگر ارزش پیشنهادی خوبی برای محصول خود داشته باشد و بتواند خریداران آینده را که به آن محصول نیاز دارند متقاعد کند، می‌تواند با کمک مشتریان تامین سرمایه کند. این نوع تامین سرمایه، به اندازه کارآفرینانی که یک استارت‌آپ تازه راه‌اندازی می‌کنند، مفید است و به ارزش پیشنهادی و مهارت‌های بازاریابی شما بستگی دارد.
 • از هوش مصنوعی تا روبات‌ها

  نویسنده: Nidhi Dave: در گذشته، مفاهیمی مثل هوش مصنوعی، بازاریابی داده‌محور و بهینه‌سازی موتور جست‌وجوی صوتی (VSEO) بلندپروازانه بودند. حتی مضحک به نظر می‌رسیدند. اما حالا این گرایش‌های بازاریابی نوآورانه، جزو اولویت‌های اصلی بسیاری از کسب‌وکارها در سال ۲۰۲۰ میلادی خواهند بود. چرا نباشند؟ به هر حال، اگر کسب‌وکار شما بخواهد در فضای رقابتی آنلاین، حرفی برای گفتن داشته باشد، باید بتوانید خود را دائما با تحولات بازاریابی دیجیتال همگام کنید. به قول «برایان سولیز»، نویسنده، سخنران و تحلیلگر حوزه دیجیتال: «همه کسب‌وکارها قربانی داروینیسم دیجیتالی‌اند. این یعنی تکامل رفتار مصرف‌کننده، وقتی سرعت تکامل جامعه و تکنولوژی بسیار بیشتر از توانایی بهره‌برداری از آن است. این پدیده بین کسب‌وکارها فرق نمی‌گذارد. همه در معرض تهدیدند.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر