آرشیو روزنامه شماره ۴۷۶۰ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۷۶۰

 • حذف شکاف میان رویای نوآوری و واقعیت

  نویسندگان: Scott Anthony, Paul Cobban, Rahul Nair, Natalie Painchaud مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR: شرکت‌ها سالانه مبالغ هنگفتی صرف برنامه‌های نوآوری می‌کنند. با این وجود، طبق نظرسنجی موسسه «مک‌کینزی»، ۹۴ درصد مدیران اجرایی از عملکرد سازمان خود در زمینه نوآوری ناراضی‌اند و هرچقدر هزینه می‌کنند، نتیجه نمی‌گیرند. اما چرا؟ ما معتقدیم که آنها نتوانسته‌اند یک مانع بزرگ را از سر راه بردارند: روتین‌ها و تشریفات روزانه که نمی‌گذارند نوآوری اتفاق بیفتد.
 • کاترینا سیریمپا: رسیدن به ایده‌هایی از هیچ!

  نویسنده: Carolyn O’Donnell مترجم: مریم رضایی
  منبع: London Business School: تصور کردن دنیایی که بدون پول یا انرژی فعالیت می‌کند، دشوار است. کاترینا سیریمپا، به عنوان رئیس تامین مالی شرکت چند ملیتی تاسیسات برق و گاز «نشنال گرید» (National Grid) بریتانیا، بر هر دوی اینها اثرگذاری جدی دارد. او که مسوولیت‌های متنوعی از هماهنگ‌سازی قراردادهای مالی برای زیرساخت‌های بین‌المللی پیچیده تا نظارت بر روابط با بانک‌ها، آژانس‌های رتبه‌بندی اعتباری و شرکای سرمایه‌گذاری مشترک دارد، نقش مهمی در روشن نگه داشتن چراغ‌ها و گرم نگه داشتن رادیاتورها در دو طرف اقیانوس اطلس، ایفا می‌کند.
 • حفظ تمرکز بر مشتری و توازن در برنامه‌ریزی استراتژیک

  در دو دهه گذشته، بسیاری از شرکت‌ها تمرکز و محتوای تلاش‌های برنامه‌ریزی استراتژیک و برنامه‌های بازاریابی خود را تغییر داده‌اند. در میان این تغییرات، دو تغییر برجسته‌اند: (۱) تاکید مجدد بر مشتری و (۲) پدیدار شدن برنامه‌ریزی استراتژیک متوازن. این تغییرات مستلزم جابه‌جایی تمرکز از محصولات شرکت به الزامات منحصربه‌فرد بخش‌های بازار هدف است. شرکت‌ها همچنین ناگزیر بوده‌اند تا در پیوند دادن فعالیت‌های بازاریابی به دیگر حوزه‌های وظیفه‌ای موشکاف‌تر شوند.

بیشتر