آرشیو روزنامه شماره ۴۷۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۷۴۰

 • شگفتی‌آفرینی؛ یک تاکتیک خوب برای مذاکره

  مترجم: رویا مرسلی
  منبع: HBR: زمانی که یکی از ما (روی) ۹ساله بود، برای اولین‌بار برای یک اردوی تابستانی به ایالات‌متحده سفر کرد. او به‌خاطر ظاهر و مهارت ضعیف در زبان انگلیسی مورد آزار و اذیت بچه‌های دیگر قرار می‌گرفت. یک روز «روی» از سردسته گروه قلدرها خواست با هم پشت یک ساختمان ملاقاتی داشته باشند.
 • رواج استفاده از چت‌بات‌ها در تجارت

  : پیامک زدن یکی از عادت‌های اصلی زندگی در قرن ۲۱ بوده است؛ از تبریک تولد یک دوست گرفته تا هماهنگ‌سازی زمان یک جلسه کاری به راحتی با یک پیامک انجام می‌شود. اما تجارت حوزه‌ای است که در این سال‌ها کمتر از همه تحت‌تاثیر پیام‌های متنی بوده است. کسب‌وکارهای غربی همچنان روی ارسال ایمیل‌هال انبوه برای تبلیغ کالاهای خود حساب می‌کنند. اما پتانسیل ارتباط با مشتریان و فروش کالا از طریق ارسال پیام‌های شخصی بسیار گسترده‌تر است.
 • پیامدهای بدرفتاری در محیط کار

  نویسنده: Shannon Taylor
  منبع: HBR: بدرفتاری در محیط کار می‌تواند پیامدهای زیادی به‌همراه داشته باشد. افرادی که بی‌ادبی در محیط‌کار را تجربه کرده‌اند، مشارکت کمتری از خود نشان می‌دهند و از مشکلات سلامت فکری و فیزیکی بیشتری رنج می‌برند و احتمال خسته شدن و ترک شغل در آنها بیشتر است. تقریبا همه ما با بی‌ادبی و سایر بدرفتاری‌ها در محیط کار برخورد داشته‌ایم، مثل ایجاد اختلال یا مزاحمت. تحقیقات نشان می‌دهند ۹۸ درصد از کارمندان چنین تجربه‌ای را بعد از یک سال در محیط کار دارند.
 • گام‌های نهایی ساده‌سازی قیمتی

  ریچارد کخ و گریگ لاک‌وود مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: ساده‌سازی: زمانی که یک شرکت برای ساده‌سازی قیمت اقدام می‌کند، قیمت محصول و خدمت خود را نسبت به رقبا نصف و حتی یک‌چهارم می‌کند.

بیشتر