آرشیو روزنامه شماره ۴۶۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۶۱۸

 • تحلیل الگوهای تقاضای نیروی کار

  مترجم: رویا مرسلی
  منبع: HBR: طی ۳۰ سال گذشته در بازار کار ایالات متحده تغییر اشتغال از شغل‌هایی که نیازمند مهارت‌های متوسط بودند به سمت مهارت‌های بالا و محصولات ارزان‌قیمت‌تر یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که مورد توجه قرار گرفته است.
 • پنج راه برای داشتن یک زندگی کاری شاد

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع: Happy Work Magazine: بخش اول : آیا شما از کارتان بدتان می‌آید یا اینکه از کارتان متنفرید؟ اگر چنین است علت و ریشه این مساله چیست؟ آیا رئیس‌تان اعصاب شما را خرد می‌کند ؟ یا اینکه در کارهای روزمره‌تان با محدودیت‌های زمانی و ضرب الاجل‌های غیرمنطقی و استرس‌زایی مواجه هستید که عرصه را بر شما تنگ می‌کنند؟ یا اینکه مشکلات زندگی شخصی‌تان امان شما را بریده و باعث شده تا شما با همکاران و روسای خود پرخاشگری کنید؟ دلایل متنفر بودن شما از کارتان هر چه که باشد باید هر چه سریع تر از میان برداشته شوند و برای این کار می‌توان از مهارت‌های شادی در کار بهره برد که در اینجا به پنج مورد از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آنها اشاره خواهد شد.
 • با همکارانی که مزاحم کارمان می‌شوند چطور برخورد کنیم؟

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: the Cut: مشاور عزیز، من ۱۰ سال است که در بخش پشتیبانی IT کار می‌کنم. اخیرا طراحی داخلی شرکت تغییر کرده و حالا همه کارکنان باید با هم در یک فضای باز کار کنند (بدون دیوار و پارتیشن). این کاملا روی کار من تاثیر گذاشته. حالا همکارانم دائما می‌آیند سر میز من و انتظار دارند کارم را متوقف کنم و به آنها کمک کنم. وقتی دارم با تلفن حرف می‌زنم، کنارم می‌ایستند و آنقدر نگاهم می‌کنند که مجبور شوم تلفن را قطع کنم. حتی وقتی هدفون توی گوشم است هم همین کار را می‌کنند. هر روز وقتی دارم کتم را می‌پوشم که به خانه بروم، جلویم را می‌گیرند. قبلا شغلم را دوست داشتم اما حالا از اینکه سر کار بروم بیزارم.
 • چگونه توفان ماریا عامل توسعه استارت‌آپ‌ها در پورتو ریکو شد

  نویسنده: Molly Schwartz مترجم: مریم رضایی
  منبع: New York Times: حدود یک سال بعد از پایان توفان مهیب و باران‌های سیل‌آسا در پورتو ریکو، این جزیره هنوز به‌طور کامل برق نداشت. تا چندماه، هزاران کسب‌وکار تعطیل شده بود و امکان راه‌اندازی مجدد آنها وجود نداشت. اینترنت تا مدتی طولانی در بیشتر جاها قطع و ضعیف بود. در همین اوضاع، وقتی امانوئل اوکوئندو و فیگوروآ فونتانز در یک نوار مرکزی در شهر سان خوان، پایتخت پورتو ریکو بالاخره ارتباط اینترنتی پیدا کردند، کنار خیابان نشستند و لپ‌تاپ‌های خود را باز کردند تا کارشان را انجام دهند.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر