آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۶۰۱

 • دستورالعمل ادغام هنر با صنعت

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: European businessreview: در مرکز تولیدی جدید شرکت ساعت‌سازی آی‌دبلیوسی شاف‌هاوزن (IWC Schaffhausen)، هنرهای دستی با فناوری‌های پیشرفته ادغام شده تا زمان‌سنج‌های باکیفیتی مانند ساعت‌های خلبان یا ساعت‌های مجموعه پورچوگیزر تولید کند. ساختمان شرکت را مدیرعامل این نشان تجاری طراحی کرده که یک معمار آموزش‌دیده است. کریستف گرنجارهیر (Christoph Grainger-Herr) زمانی را به مصاحبه با ما اختصاص داد تا درباره توسعه‌های اخیر و برنامه‌های آینده شرکت آی‌دبلیوسی صحبت کنیم.
 • شادکاری از طریق گفت‌وگوهای شغلی

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع: مجله Corporate Culture: بخش دوم : در بخش نخست این مطلب که به گفت‌وگوی مدیران با کارکنان درباره داستان زندگی شان اختصاص داشت گفتیم یکی از کارکردهای اصلی مدیران برای شادتر کردن محیط کار برای کارکنان شان این است که محرک‌ها و مشوق‌های مورد علاقه کارکنان را به خوبی بشناسند و به آنها کمک کنند تا در مسیر تحقق رویاها و خواسته‌های خود گام بردارند و آگاهی از داستان زندگی کارکنان، یکی از راه‌های تحقق این هدف است. در بخش دوم این مطلب به گفت‌وگوی بین مدیران و کارکنان با محوریت گفت‌وگو درباره رویاهای کارکنان خواهیم پرداخت.
 • کابوس کارجویان: وقتی رئیس پی می‌برد که دنبال کار می‌گردید

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: the Cut: مشاور عزیز، چند سال است که در یک شرکت کار می‌کنم. مدتی است که می‌خواهم حوزه فعالیتم را عوض کنم و دنبال یک شغل جدید هستم. پس از مدت‌ها جست‌وجو و چند مصاحبه با یک شرکت، از بین چند متقاضی، من و یکی دیگر انتخاب شدیم و به دور نهایی رفتیم. حالا دو هفته از مصاحبه نهایی گذشته اما هیچ خبری از آنها نیست. هفته گذشته، رئیس فعلی ام بدون مقدمه به من گفت که می‌داند با آن شرکت مصاحبه کرده‌ام. ظاهرا یکی از مسوولان مصاحبه او را از قدیم می‌شناخته و درباره من با چند نفر صحبت کرده و خبرش به گوش رئیسم رسیده.
 • قدرت موج، اتفاق مهم بعدی در انرژی‌های تجدیدپذیر

  نویسنده: Adele Peters مترجم: مریم رضایی
  منبع: Fast Company: در یک کارگاه کشتی‌سازی در پورتلند، بزرگ‌ترین شهر ایالت اورگن آمریکا، ساخت یک وسیله غول‌پیکر جدید تولیدکننده انرژی در حال تکمیل شدن است. قرار است این دستگاه به‌زودی به هاوایی منتقل شود تا برای اولین‌بار، تست تکنولوژی متصل به شبکه برق با آن انجام شود.

بیشتر