آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۲ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۶۲

 • انطباق استراتژی شرکت با مدل مالکیت

  نویسنده:Josh Baron مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: hbr: با خبر فوت جان باگل (John C.Bogle) موسس شرکت وانگارد (Vanguard)در اوایل سال ۲۰۱۹ تحلیلگران کسب‌وکار به سرعت به بررسی اثرات قابل توجه او بر صنعت مالی پرداختند. در حالی که بسیاری از مدیران مالی نمی‌توانند در طولانی‌مدت از میانگین رشد بازار فراتر روند، باگل به شیوه‌ای عمل کرد که شاخص‌های بورس را هم تحت تاثیر قرار می‌داد و نوسانات آن تا حدی ناشی از عملکرد شرکت او بود. فعالیت‌های او منجر به تغییرات قابل توجهی در صنعت بیمه شدند. اما آن‌طور که نیویورک تایمز بیان کرده است، «مزیت شرکت وانگارد، ساختار نامتداول شرکتی بود که آقای باگل در ایجاد آن نقش داشت.»
 • راه‌هایی سریع و ارزان برای شاد کردن کارکنان

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع: مجله Corporate Culture: بخش دوم در بخش نخست این مطلب به چهار مورد از راه‌های ساده و سریع افزایش احساس شادی در کار در میان کارکنان اشاره شد که عبارت بودند از: نشان دادن بازخورد مثبت روزانه، باز گذاشتن در اتاق مدیران برای کارکنان، غذا خوردن مدیران و کارکنان در کنار هم در محل کار و انتقال مهارت‌ها و دانسته‌های مدیران به کارکنان. در بخش دوم این مطلب به چند راه ساده دیگر افزاینده شادی در کارکنان که مدیران می‌توانند با صرف کمترین هزینه و انرژی و به سادگی و خیلی سریع آنها را عملی سازند اشاره خواهد شد.
 • چطور پس از شکست شغلی در میانسالی از صفر شروع کنم؟

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: the Cut: مشاور عزیز، من از ۲۰ تا ۳۰ سالگی نسبتا موفق بودم. بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، شغل پیدا کردم و پله‌های ترقی را طی کردم. از دستیاری به جایگاه مدیریتی رسیدم. دستاوردهایی هم داشتم. تا اینکه در ۳۰ سالگی در زندگی شخصی‌ام مشکلاتی ایجاد شد که روی کارم تاثیر گذاشت و من را به یک کارمند بد تبدیل کرد تا اینکه نهایتا با دلخوری استعفا دادم.
 • به کارگیری روبات‌ها در مزارع کشاورزی

  نویسنده: Sonya Mann مترجم: مریم رضایی
  منبع: Inc: شرکت بلو ریور (Blue River Technology) یک استارت‌آپ معمولی مشابه استارت‌آپ‌های سیلیکون ولی نیست. این شرکت واقع در کالیفرنیا دستگاه‌های کشاورزی می‌سازد. با وجود این، بلو ریور همچنان یک استارت‌آپ تکنولوژی است.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر