آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۳۸

 • پیشی گرفتن فروش آنلاین در صنعت پوشاک

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: BCG: فروش اینترنتی لباس این روزها سه برابر سریع‌تر از فروش فیزیکی در فروشگاه‌ها شده است. انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۵ درصد فروش لباس در غرب اروپا به‌صورت اینترنتی و از طریق پلت‌فرم‌ها یا وب‌سایت‌ها صورت بگیرد. این رقم در حال حاضر ۲۰ درصد است. با توجه به چنین رشدی، بازاریابی برندهای لباس هم شکل و شمایل آنلاین به خود گرفته است.
 • بزوس؛ شخصیت سال ۱۹۹۹ مجله تایم

  نویسنده: Brad Stone مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  پس از یک سال شنیدن صحبت‌های بسیار در مورد حباب دات‌کام، مصرف‌کنندگان آماده بودند تا در تعطیلات سال ۱۹۹۹ همگی در سایت جذاب آمازون غرق شوند. کارمندان آمازون نفس‌شان را در سینه حبس کرده بودند. اکنون پنج مرکز توزیع در سراسر ایالات متحده آمریکا و دو کشور اروپایی وجود داشت. حالا یک سیستم نرم‌افزاری که در ابتدا برای ارسال کتاب‌ طراحی شده بود باید هر چیزی ازتلویزیون تا جعبه‌های شنی برای بازی بچه‌ها را آماده می‌کرد. در این زمان بود که هرج‌و‌مرج‌، دشمن قدیمی آمازون، بار دیگر خود را نمایان کرد.
 • نوآوری غیرمخرب!

  نویسنده: سیدکامران باقری مشاور مديريت نوآوری bagheri@hamafarini.com
  « بیش از x سال پیش این شرکت را راه‌انداختیم و کار را از یک شرکت چهارنفره به جایی رساندیم که الان صدها نفر اینجا مشغولند. الان احساس می‌کنیم که شرکت به تغییراتی نیاز دارد. رقبایی داریم که کم‌تر از سه سال است که وارد بازار شده‌اند اما الان سهم بازار قابل‌توجهی دارند. پیش از این چند بار تغییراتی در محصول و فرآیند فروش داده‌ایم اما از نتیجه راضی نیستیم. الان دوست داریم که برنامه مشخصی برای نوآوری داشته باشیم.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر