آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۰ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۳۰

 • چرخه محصول در یک کسب‌وکار پویا

  نویسندگان: Daniel Gross and Brian Caisman مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: strategy-business: جان فولی (John Foley) مدیرعامل و یکی از موسسان پلوتون (Peloton)، یک استارت‌آپ در حوزه فیتنس است که دوچرخه‌های ثابت ۲۰۰۰ دلاری آن از زمان تاسیسش در سال ۲۰۱۲ طرفداران بسیاری به‌دست آورده است. این شرکت با تمرکز بر هر جنبه از کسب‌و‌کارش رشد کرده است؛ به‌طوری‌که می‌تواند یک تجربه مشتری قابل‌توجه در حوزه‌های نرم‌افزار، سخت‌افزار، مربیانی در کلاس جهانی، خرده‌فروشی رو به گسترش و شبکه لاجستیک خودش ایجاد کند.
 • استارت‌آپ یا شرکت؟

  نویسنده: Alisa Walker مترجم: ندا رحمانی
  منبع: mbastudies: چه چیزی از همه خوشحال‌ترتان می‌کند؟ شرکتی اسم‌ورسم‌دار با نردبانی که از آن بالا بروید؟ یا استارت‌آپی که جز تخته‌ شیرجه هیچ نردبانی در آن وجود ندارد؟ آیا شغلی تعریف شده می‌خواهید که در آن می‌دانید چه انتظاری بایدداشته باشید یا شغلی که کمی معماگونگی هم در خود داشته باشد؟ چقدر ریسک را می‌پذیرید؟ بیایید به مزایای شروع کار در دنیای شرکت‌های بزرگ و دنیای استارت‌آپ نگاهی دقیق‌تر کنیم.
 • محدودیت‌های تخریب بازار

  لئونارد شرمن مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: اگر در جنگِ سگي هستي، گربه شو!: فناوری‌های مخربی که بازار را به کلی تغییر می‌دهند، پتانسیل بالایی برای موفقیت دارند. با ارائه چنین فناوری‌هایی به یکباره ماهیت محصولات و خدمات ارائه شده به بازار تغییر می‌کنند و تا مدت‌ها هیچ رقیبی نمی‌تواند درآمدهای شرکت ارائه‌کننده را تهدید کند. اما چرا ارائه چنین فناوری‌ها و نوآوری‌هایی به ندرت اتفاق می‌افتد؟ آن هم در صورتی که نادیده گرفتن امکان تخریب بازار و دگرگونی‌های بزرگ، ممکن است بقای آنها را به خطر بیندازد.

بیشتر