آرشیو روزنامه شماره ۴۴۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۴۶۵

 • طراحی محیط کار پاسخگو برای همه نسل‌ها

  نویسنده: Meredith McCarthy مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: workdesign: همه ما می‌دانیم که جوانان نسل هزاره، همان‌هایی که حدودا بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۷ به دنیا آمده‌اند، بیشترین جمعیت نیروی کار جهان را تشکیل می‌دهند و جمعیت‌شان به سرعت رو به افزایش است. طبق گزارش مرکز تحقیقات «پیو»، در سال ۲۰۱۶ تعداد این جوانان در آمریکا تا حدی افزایش یافت که بیشترین جمعیت نیروی کار را به خود اختصاص دادند و از نسل X که میانسال محسوب می‌شدند، جلو زدند. تا پایان سال ۲۰۱۷، جمعیت جوانان مشغول به کار در آمریکا به ۵۶ میلیون نفر رسید درحالی که تعداد میانسال‌ها، ۵۳ میلیون نفر بود. ۵۶ میلیون یعنی یک‌سوم جمعیت نیروی کار. به همین علت، بسیاری از شرکت‌ها وقتی می‌خواهند سیاست‌گذاری یا تصمیم‌گیری کنند، خواسته‌ها و سلایق این جوانان را در نظر می‌گیرند. آنها به خصوص سعی می‌کنند طراحی محیط کار، جوان‌پسند باشد. هدف اصلی بسیاری از سازمان‌ها، جذب و حفظ نیروهای با استعداد از میان جوانان است.
 • اگر در کار و زندگی شخصیت یکسانی دارید، اخلاق‌مدارتر هستید!

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: Kellogg Insight: یک فرد ممکن است صبح که از خواب برمی‌خیزد در نقش یک مادر باشد، در باشگاه ورزشی در نقش یک رقیب باشد، در محل کارش یک پزشک همدل باشد، آشپزی مشتاق هنگام درست کردن شام باشد و هنگام خواب دوباره به نقش مادری خود برگردد.
 • چگونه همکاران را از جلسات، ایمیل‌ها و پروژه‌ها مستثنی کنیم؟

  نویسنده: Khalil Smith و Heidi Grant مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: شما و حدود ۲۰ نفر از همکاران‌تان در یک کنفرانس شلوغ دور میز نشسته‌اید و در مورد جزئیات برخی پروژه‌ها بحث می‌کنید. برخی افراد برای جلب‌توجه و صحبت کردن تلاش می‌کنند. برخی از صحبت کردن دست برنخواهند داشت. برخی دیگر مدام با لپ‌تاپ‌ و تلفن خود سرگرم می‌شوند و حواس جلسه را پرت می‌کنند. در پایان جلسه، تنها پیامد واقعی تصمیم به برنامه‌ریزی یک جلسه دیگر با یک گروه کوچک‌تر است؛ گروهی که می‌تواند واقعا برخی تصمیمات را بگیرد و آنها را عملی کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر