آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۴۵۵

 • برای بدترین سناریو آماده شوید

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: kellog g Insight: وقتی که سال گذشته، شرکت وایمو، از زیرمجموعه‌های گوگل، شکایتی علیه اوبر آمریکا تنظیم کرد، این پرونده به چشم شروع جنگی بر سر آینده خودروهای بدون راننده تلقی شد. یکی از مهندسان پیشین وایمو متهم بود که اسناد مرتبط با فناوری لیدار شرکت (یک سنسور نوری که به خودروهای بدون راننده کمک می‌کند که «ببینند») را سرقت کرده است. او با استعفا از کار خود، شرکت جدیدی به نام اوتوموتو را راه‌اندازی کرد که پس از مدتی به وسیله شرکت اوبر خریداری شد. مساله این بود که آیا این فعل‌وانفعالات و خرید اوتوموتو، واقعا حیله اوبر برای کسب اسرار کاری یکی از رقبایش بوده است؟
 • چرا شاد بودن در محل کار مهم است؟

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع: HBR: در بخش‌های پیشین این مطلب گفتیم که کارکنان شاد چه برتری‌هایی دارند و چرا شادکاری جزو مولفه‌های کلیدی و تعیین‌کننده در شکل‌گیری و تقویت عملکرد درخشان افراد و سازمان‌ها به حساب می‌آید. آنچه در ادامه خواهد آمد سه نیاز و خواسته‌ای است که اغلب کارکنان در ذهن دارند و از طریق شادی در کار قابل تحقق پیدا کردن است:
 • چطور به کارمندم نشان دهم که اینجا رئیس منم؟

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: مشاور عزیز، من برای اولین بار مدیر شده‌ام. اعضای تیمم فوق‌العاده‌اند، به جز یکی از آنها که خیلی بدقلق است.
 • تکنولوژی هوش مصنوعی در دستان کشاورزان خرد

  نویسنده: Parmy Olson مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: توشار کمبل می‌دانست گیاهان فلفل مزرعه‌اش که اندازه‌ای کوچک‌تر از حد متوسط پیدا کرده بودند و برگ‌های آنها جمع شده بود، یک اشکالی پیدا کرده، اما نمی‌دانست این مشکل چه بود. به همین دلیل، از کشاورزان مزارع همسایه مشورت گرفت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر