آرشیو روزنامه شماره ۴۴۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۴۲۵

 • کشف فرصت‌های کارآفرینانه

  شایان فولادی مشاور استراتژی و بازاریابی
  شاید برای بسیاری از افرادی که علاقه‌مند کارآفرینی هستند همواره این سوال مطرح باشد که چطور می‌توان به یک ایده مناسب و جذاب رسید که در جامعه ارزش‌آفرینی کند. در جست‌وجوی ایده‌های مناسب برای کارآفرینی، افراد ممکن است به دنبال هر حوزه یا صنعتی بروند. آنها بعضا با ذهنی باز و غیرمتمرکز راهکارهای جذاب و جدیدی را جست‌وجو می‌کنند که مشتریان به راحتی برای آن پول پرداخت می‌کنند. در صورتی‌که تجربه و علم کارآفرینی توصیه می‌کند که هر چه کارآفرین روی گزینه‌های محدودتری تمرکز و تفکر کند، احتمال دستیابی وی به ایده‌های نوآورانه بیشتر خواهد بود.
 • ۵ نکته مهم برای شروع همکاری با کسب‌و‌کارهای اینترنتی

  نویسنده: علی اکبر علیایی کارشناس ارشد مدیریت مالی
  همان‌طور که می‌دانید طی چند سال گذشته کسب‌و‌کارهای اینترنتی در کشور ما رشد چشمگیری داشتند. این رشد چشمگیر کسب‌و‌کارهای اینترنتی به‌خصوص فروشگاه‌های اینترنتی فروش کالا و خدمات، باعث شده فرصت‌های شغلی زیادی ایجاد شود.
 • ۸ شیوه پدید آوردن سازمانی با آینده پایدار

  مترجم: علی پورقاسمی
  منبع: McKinsey: واقعیت امروزی این است: سازمان‌های بزرگ به‌طور متوسط هر ۲یا۳ سال، دوباره سازماندهی می‌شوند و سازماندهی آنها هر بار ۱۸ ماه طول می‌کشد. ازآنجا که پیشرفت‌های فناوری همه چیز را تغییر می‌دهد، نمی‌توان صبر کرد و در انتظار رویدادها بود.
 • کاربردهای شبکه‌های ارزش برای نوآوری

  نویسنده: کلایتون کریستینسن مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  منبع: The Innovator`s Dilemma : در بخش اول این مطلب که در هفته گذشته به آن پرداختیم نشان دادیم که هیچ کدام از چارچوب‌های ارزشی سنتی از قدرت پیش‌بینی کافی برای موفقیت شرکت‌هایی که از نوآوری‌های اخلالگر و تکان‌دهنده استفاده می‌کنند برخوردار نیستند که این مساله در مورد شرکت‌های جاافتاده‌ای که در یک صنعت موفق بوده‌اند اما قصد ورود به صنعت یا بخش جدیدی دارند که دربردارنده نوآوری ساختارشکن است، بیشتر مصداق پیدا می‌کند. علت اصلی این ناتوانی در فقدان مهارت‌های تکنولوژیک لازم برای توسعه محصولات جدید نهفته است که باعث می‌شود تسلیم شدن بی‌مورد این شرکت‌ها در برابر درخواست‌های مشتریان و ورود آنها به حوزه‌هایی که آمادگی حضور در آنها را ندارند، به بروز فاجعه منتهی شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر