آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۸۹

 • وقتی تکنولوژی از جامعه پیشی می‌گیرد

  نویسنده: Tarun Khanna مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: پهپادها، که در اصل برای اهداف نظامی ساخته شده‌اند تا سال ۲۰۱۳ برای استفاده تجاری در ایالات متحده آمریکا تایید نشدند. اما وقتی این اتفاق افتاد، سریعا مشخص شد که آنها می‌توانند برای صنایع دیگر نیز بسیار مفید باشند و تقریبا به همان سرعت نشان داده شد که مقررات یک مشکل بزرگ بر سر راه نوآوری خواهد بود. تکنولوژی‌های جدید مسائل متعدد ایمنی و امنیتی ایجاد کردند؛ هیچ اجماعی روی اینکه چه کسی باید برای کاهش این نگرانی‌ها، قوانین را بنویسد وجود نداشت و عدم دانش موردنیاز برای گسترش این قوانین هنوز در بسیاری موارد احساس می‌شود. علاوه بر این، روبات‌های کوچک پرنده افراد بسیار زیادی را نگران کردند.
 • در مذاکره رقابت‌جو هستید یا منعطف؟

  مترجم: احمد عبادی
  منبع: extension.harvard.edu *تهیه شده در موسسه معنا: آیا از فکر درخواست افزایش حقوق از ترس به خود می‌لرزید یا وقتی به مواجهه با رئیستان فکر می‌کنید، دستخوش هیجان می‌شوید؟
 • با مشتریان خود صمیمی شوید!

  لئونارد شرمن مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: اگر در جنگِ سگي هستي، گربه شو!: دو هفته پیش بود و باید راهی سفر می‌شدم. روز پیش از سفر باید به آرایشگاه می‌رفتم. مشکل آنجا است که در سه سال گذشته، آرایشگر خود را تغییر نداده‌ام و در دو سالی که از محله پیشین خود، نقل مکان کرده‌ایم، برای رفتن به مغازه او، باید مسیری طولانی را طی کنم. این کار را انجام دادم و پس از ۴۰ دقیقه، حوالی ساعت یک بعدازظهر بود که به مغازه او رسیدم. چند مشتری در صف بودند و مجبور شدم به خانه برگردم. برای ساعت ۶ بعدازظهر نوبت گرفتم و می‌دانستم که آرایشگرم پیش از ۶:۳۰ به مغازه نمی‌آید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر