آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۸ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۸۸

 • متفاوت‌ترین تجربیات پدر تبلیغات دنیا

  دکتر محیا کربلایی تحلیلگر اقتصادی و کسب‌و‌کار mk@IEB.today
  وقتی به زندگی افراد موفق فکر می‌کنیم، اکثر اوقات این ذهنیت قبلی را داریم که همه آنها کسانی بوده‌اند که احتمالا از ابتدای جوانی ایده‌ای را یافته‌اند، آن را به شدت دنبال کرده‌اند و پیگیری و پافشاری آنها در نهایت باعث موفقیت‌شان در خلق یک کسب‌و‌کار فوق‌العاده شده است.
 • چگونه می‌توان جلسات کاری شاد و زنده‌ای داشت؟

  نویسنده: کن رابینسون مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی
  منبع:کتاب Finding Your Element: یکی از خسته‌کننده‌ترین و کسالت‌بار‌ترین کارها برای هر کارمندی شرکت در جلسات کاری است که اغلب افراد دل خوشی از آن ندارند و معمولا از آن گریزانند.
 • آیا بازگشت به شرکتی که قبلا اخراجتان کرده، منطقی است؟

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: مشاور عزیز، شغل من، فروش خدمات حرفه‌ای است. عاشق کارم هستم. فروش مشاوره‌ای و کار با مشتریان در بلندمدت را واقعا دوست دارم. تاکنون در سه شرکت خدمات حرفه‌ای فعالیت کرده‌ام و مسوولیت توسعه کسب‌و‌کار را بر عهده داشته‌ام. در دوره تصدی‌ام توانستم درآمد این سه شرکت را به میزان چشمگیری افزایش دهم. وقتی در حوزه فروش خدمات حرفه‌ای کار می‌کنید، باید با سراسر سازمان در ارتباط باشید. حاضر نیستم به هر قیمتی قرارداد ببندم و وجهه‌ام را میان کارکنان به خطر بیندازم. تنها در صورتی قرارداد می‌بندم که بدانم همکارانم از عهده انجام کارهای پس از آن برمی‌آیند. خوشبختانه از این نظر خیلی خوش شانسم چون برای سه شرکت فوق‌العاده کار کرده‌ام.
 • نوآوری تبدیل دوده به جوهر برای کاهش آلودگی هوا

  نویسنده: Adele Peters مترجم: مریم رضایی
  منبع: Fast Company: در قرن ۲۱ که دنیا دستخوش سیر تکامل پیوسته است، شهرها دو تحول مهم را تجربه می‌کنند. اول اینکه به سرعت در حال رشد هستند و دوم، در حال تبدیل شدن به «شهرهای هوشمند» هستند. در دو سه سال گذشته، دولت هند کار روی این پروژه را شروع کرده تا طرح ساخت ۱۰۹ شهر هوشمند در این کشور را به سرانجام برساند. اما شهری‌سازی با نگرانی افزایش آلودگی‌های زیست‌محیطی و مخصوصا آلودگی هوا همراه است.

بیشتر