آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۷۶

 • تاثیر مدیریت طراحی دیجیتال بر وفاداری مشتریان

  نويسنده: مرضيه حسيني مشاور برندينگ و بازاریابی
  در سال‌های اخیر مشتریان، به‌دنبال روابطی جدید و منحصر به فرد با برند‌ها یا شرکت‌ها هستند. تغییر محیط در فروشگاه، برای ایجاد رونق بیشتر و بهبود تجربه مشتری موردی است که زیاد به چشم می‌خورد. فضا‌سازی برای تجربیات مثبت و به یادماندنی برای مشتری، مشتریانی وفادار را به‌وجود می‌آورد. محور این تجربه مثبت در مشتری، طراحی احساسی و تحریک عواطف مشتری است. در این میان در بانک‌های ریشه‌دار (دارای شعب زیاد)، بسیاری از عوامل مانند گسترش معاملات برخط، بانکداری کم‌هزینه و تعدد فناوری‌های مالی مبتنی بر تلفن همراه باعث شده است که مشتریان از شعب بانک‌ها خارج شده و در فضای بانک مجازی بیشتر حضور داشته باشند.
 • چگونه طالب شادی در کار باشید؟

  نویسنده: کن رابینسون مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی
  منبع:کتاب Finding Your Element: نگرشی که افراد نسبت به کارشان دارند تاثیر بسزایی در شکل‌گیری احساس‌شان در محل کار دارد به این صورت که اگر آنها کاری که انجام می‌دهند را کسالت‌آور و خسته‌کننده بدانند به طور حتم در ساعات کاری به شدت احساس کسالت و خستگی می‌کنند. پس گفت‌وگوی درونی مثبت درباره کاری که انجام می‌دهیم می‌تواند تاثیر بسزایی در بهبود عملکردمان داشته باشد. به یاد داشته باشید که شکایت از کار دردی را دوا نمی‌کند اما دید مثبت و دیدن نیمه پر لیوان در محل کار بسیار سازنده خواهد بود و این روحیه را به دیگران نیز تسری می‌دهد. برای عملی ساختن این ایده برداشتن گام‌های زیر ضروری است:
 • آیا استخدام افراد پول‌محور کار درستی است؟

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: مشاور عزیز، حدود ۸ سال پیش کسب‌وکار خودم را راه‌اندازی کردم. یک آژانس روابط عمومی. حالا ۱۱ کارمند برایم کار می‌کنند.
 • با چاپ سه‌بعدی برای خودتان دوچرخه بسازید

  نویسنده: Adele Peters مترجم: مریم رضایی
  منبع: Fast Company: دوچرخه‌های مدرن الیاف کربنی که قوی‌تر و محکم‌تر و در عین حال سبک‌تر از همتایان فلزی خود هستند، یک شگفتی تکنولوژیک محسوب می‌شوند. اما این دوچرخه‌ها دو ایراد اساسی دارند: یکی اینکه تولید آنها با این مواد خاص خیلی گران تمام می‌شود و دیگر اینکه کنترل کیفیت آنها یک کابوس است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر