شماره روزنامه ۴۵۲۸
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۹ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۲۹

 • انتخاب افراد در مواجهه با سوگیری

  نویسنده: Aneeta Rattan مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: افراد در تعاملات روزمره خود در محیط کار بسیار با نظرات سوگیرانه مواجه می‌شوند. به‌عنوان مثال، ممکن است به یک زن گفته شود که زنان به‌طور کلی فاقد استعداد رهبری سازمانی یا حوزه‌های فنی هستند. همچنین ممکن است اقلیت‌های نژادی اظهاراتی را بشنوند که شامل کلیشه‌های منفی در مورد نژاد آنهاست.
 • روش‌هایی برای انگیزه دادن به خودتان برای شروع جست‌وجوی شغلی

  نویسنده: Jack Kelly
  منبع: Forbes: آیا از شغل‌تان ناراضی، دلسرد و ناامید و به دنبال شغل جدیدی هستید؟ پیش از اینکه رزومه خود را بنویسید، ابتدا باید ذهنیت درستی در مورد موفقیت در خودتان ایجاد کنید. اینکه در مورد رئیس‌ یا همکارتان غر بزنید و به اطرافیانتان بگویید که می‌خواهید از این زندان شغلی رها شوید، بسیار آسان است. آنچه دشوار است تبدیل رویا‌هایتان به عمل است.در اینجا سه روش برای توسعه ذهنیت‌ درست برای شروع فرآیند مصاحبه با اعتماد به نفس و اشتیاق آورده شده است.
 • واکاوی تاثیر پلت‌فرم‌های ارتباطی دیجیتال در بهره‌وری

  مترجم: فریبا ولیزاده
  منبع:sloanreview: امروزه در سایه به‌کارگیری پلت‌فرم‌های ارتباطی دیجیتال و افزایش تنوع دیدگاه‌ها و نظرات در سازمان، رهبران می‌توانند زمینه همکاری‌های قوی‌تری را فراهم کنند. هنگامی که از تحول دیجیتال موفق در سازمان سخن به میان می‌آید، مسلما هیچ‌کس به موضوع تنوع دیدگاه‌ها به‌عنوان یک مولفه ضروری و تاثیرگذار نمی‌اندیشد.
 • ۳ ویژگی مهم یک استراتژی اثربخش

  لئونارد شرمن مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: اگر در جنگِ سگي هستي، گربه شو!: استراتژی‌هایی را می‌توان موفق نامید که ارزش‌آفرین بوده، ارزش ایجاد شده را به دست آورده و آن را حفظ کنند. به‌طور کلی، ارزش ایجاد شده هر کسب‌وکاری، به معنای مجموع قیمت بیشتر نسبت به بهای تمام شده‌ای است که مشتریان حاضر به پرداخت آن هستند. در این میان، مزایای رقابتی، باعث می‌شوند که این ارزش‌افزوده بیشتر شده و مشتریان تمایل به پرداخت پولی بیشتر در ازای محصولات و خدمات داشته باشند.

بیشتر