شماره روزنامه ۴۵۳۰
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۸ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۲۸

 • بدون چانه‌زنی در مذاکره پیروز شوید

  دکتر محیا کربلایی تحلیلگر اقتصادی و کسب‌وکار mk@IEB.today www.IEB.today
  یکی از کارهایی که هر روز شاید بدون اینکه دقیقا متوجه آن باشیم انجام می‌دهیم، مذاکره است. در محل کار با مدیر یا همکاران، در خانه با همسر یا بچه‌ها، یا بیرون با دوستان‌تان، وقتی در مورد موضوعی بحث می‌کنید، عملا با آنها مذاکره می‌کنید. اگر بخواهیم مذاکره کردن را به یک مثال ساده تشبیه کنیم، می‌توانید یک کیک را در نظر بگیرید که تمایل دارید، از آن بزرگ‌ترین برش ممکن را به دست بیاورید. اما در کمال تعجب، یکی از مشکل‌ترین بخش‌های یک مذاکره تشخیص صحیح «کیک» است. بری نیلباف، استاد دانشگاه ییل آمریکا می‌گوید عدم تشخیص صحیح «کیک» یا به عبارتی اینکه واقعا از یک مذاکره چه می‌خواهیم، باعث شکست بسیاری از مذاکرات می‌شود.عدم تشخیص صحیح منافع در بسیاری از موارد باعث می‌شود، روی مسائلی اصرار کنیم که ممکن است خواسته واقعی ما نباشند و چشم ما را روی سایر منافعی که می‌توانیم از یک مذاکره به دست بیاوریم، ببندند.
 • با تقویت شادکاری به مصاف چالش‌های کاری‌تان بروید

  نویسنده: کن رابینسون مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی
  منبع:کتاب Finding Your Element: یکی از مهم‌ترین مسائل در ایجاد هرگونه تغییر در مسیر زندگی کاری و ورود به حوزه‌های جدید به چگونگی و کیفیت حرکت و فرآیند تغییر مربوط می‌شود.
 • ۱۰ دلیل غیرمنطقی برای رد متقاضی کار

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: مشاور عزیز، مدتی است به دنبال کار هستم. تا حالا با سه شرکت مصاحبه کرده‌‌ام. یکی از مصاحبه‌ها فقط وقتم را هدر داد. به محض اینکه به جلسه رسیدم می‌دانستم یک مشکلی پیش خواهد آمد. شرکتی که از من دعوت کرده بود، چندان معتبر نبود. حدود ۴۰ کارمند در اتاقک‌هایشان مشغول کار بودند، بدون آنکه کلامی با یکدیگر حرف بزنند. سکوت مطلق بود.
 • چرا این شرکت از درخت کفش تولید می‌کند؟

  نویسنده: Esha Chhabra مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: تیم براون، بازیکن سابق فوتبال از نیوزیلند و جوی ویلینگر، مدیر یک شرکت گیاهی-شیمیایی دوستدار محیط زیست، از طریق همسران‌‌شان با هم آشنا شدند و بعد از چند دیدار غیررسمی خارج از محیط کار، با یک ایده جدید، کسب‌وکار مشترکی را راه‌اندازی کردند: تولید کتانی‌های راحتی پشمی. بعد از معرفی اولین مدل در سال ۲۰۱۶ که ظاهر چندان بدی نداشت، شرکت آنها به نام آل‌بردز (Allbirds) در سان‌فرانسیسکو توانست بیش از یک میلیون جفت کفش را که با رعایت اصول پایداری تولید شده بود، به فروش برساند.

بیشتر