آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۷ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۸۷

 • فناوری بلاک‏چین و فرصت‏های تجاری نوظهور

  مترجم: فریبا ولیزاده
  منبع: igniteoutsourcing.com: فناوری بلاک‌چین۱ آماده دگرگون کردن جهان است، از تغییر روش‌های انتقال پول در موسسات مالی تا تغییر در نحوه اداره کردن پرونده‌های پزشکی. این فناوری به‌زودی در اغلب تراکنش‌های مالی و تجاری به‌کار گرفته خواهد شد. تا کنون بیش از نیمی از کسب‌وکارهای بزرگ جهان نسبت به بهره‌برداری از این فناوری نوظهور در سال ۲۰۱۸ ابراز تمایل کرده‌اند، از این رو فرصت‌های بی‌شماری پیش روی سرمایه‌گذاران و کارآفرینان قرار دارد.
 • بهترین راه برای تبدیل شدن به یک مدیر صاحب نفوذ

  نویسنده: Rebecca Knight ترجمه: محسن عزیزی
  منبع:Harvard Business Review: امروزه قبل از اثرگذاری بر سازمان، باید بتوانید بر افراد سازمان نفوذ لازم را داشته باشید. برای اثرگذاری بر افراد نه عنوان شغلی به تنهایی کفایت می‌کند و نه شما همیشه دارای یک موقعیت رسمی هستید.حال سوال این است که بهترین راه برای تبدیل شدن به یک رهبر سازمانی غیررسمی و صاحب نفوذ چیست؟ چگونه می‌توان همکاران را برای حمایت و پذیرش طرح‌های مورد‌نظر خود برانگیخت؟
 • سفته؛ راه‌های مطالبه عادی و واخواست

  احمد پنجه پور وکیل پایه یک دادگستری ahmad.panjehpour@gmail.com
  سفته یکی از اسناد تجاری بسیار مورد استفاده و رایج بین عموم است. به علت سهولت استفاده و نیز سهولت اخذ و دریافت آن حتی افرادی که توانایی و امکان اخذ چک را ندارند، به راحتی امکان دریافت سفته را دارا هستند. سفته همچنین به کرات به‌عنوان ضمانت حسن انجام قراردادها حتی در قراردادهای کار استفاده می‌شود. قانون تجارت در خصوص سفته مواد بسیار کمی دارد و خیلی در مورد آن توضیح نداده است. علت نیز این است که بسیاری از موارد این سند تجاری با برات (به عنوان سندی که قانون‌گذار مفصلا در مورد آن صحبت کرده) یکسان است.
 • هنر مصاحبه برای جذب استعدادهای بزرگ

  مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی
  منبع: گالوپ alavitarjomeh@gmail.com: بخش اول هنگامی که مدیران تازه‌کار وارد دنیای مدیریت می‌شوند خود را با ابهامات و پرسش‌های گوناگونی رو در رو می‌بینند که یافتن پاسخ‌ها و راه حل‌های معقول و درست برای آنها نیازمند کسب تجربه و آموزه‌های بسیاری است. یکی از این پرسش‌ها به چگونگی انجام مصاحبه‌های شغلی به‌منظور شناسایی و جذب استعداد‌های برتری مربوط می‌شود که راهگشای مسیر آینده مدیریتی مدیران تازه‌کار محسوب می‌شوند. حال سوال اینجاست که مدیر تازه‌کاری که تاکنون در هیچ مصاحبه شغلی به‌عنوان پرسش‌کننده و ارزیاب حضور نداشته است، چگونه می‌تواند از عهده این امر خطیر برآید؟

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر