آرشیو روزنامه شماره ۴۲۸۰ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۸۰

 • ایده‌ای ناب برای نجات شهرهای بزرگ

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: BCG: در مورد وسیله‌های نقلیه خودران زیاد شنیده‌ایم. خودروهای الکتریکی را دیده‌ایم و به احتمال زیاد از تاکسی‌های اینترنتی استفاده کرده‌ایم. هر یک از این نوآوری‌ها حرف‌وحدیث‌های زیادی مطرح کرده‌اند. حالا تصور کنید همه اینها با هم ترکیب شوند و وسایل نقلیه خودران الکتریکی اشتراکی (SAEVs) چه غوغایی به‌پا کنند. چنین چیزی در حال وقوع است. در واقع، شاید دیگر لازم نباشد هیچ‌کس خودرو بخرد.
 • ترس را در تصمیم هایتان شرکت دهید!

  نویسندگان: Anthony Iaquinto ، Stephen Spinelli. JR مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: کتاب Never Bet The Farm: همه کارآفرینان ترس‌های مشابهی دارند؛ ترس‌هایی مانند از دست دادن درآمدهای فعلی و آینده، غرق شدن در بدهی‌ها، انجام ندادن امور، آن طور که می‌خواستند، ناامید کردن دیگران و از دست دادن اعتماد به نفس. مایکل دل رئیس و بنیانگذار شرکت رایانه‌ای دل تصدیق می‌کرد که ترس او این بود که در مسیری فراتر از حد تحمل و درک خود قرار بگیرد. اندرو گروو، مدیر شرکت اینتل، که کتابش را در سال ۱۹۹۶ « تنها بی‌‌پروایان پایدارند» نام نهاد، در مقاله‌ای در مجله فورچون به یاد می‌آورد از اینکه یک شغل امن را برای رفتن به شرکت اینتل ترک کند آنقدر ترسیده بود که شب‌ها کابوس می‌دید.
 • آیا رها کردن شغل تصمیم صحیحی برای شماست؟

  مترجم: امیر علی رمدانی
  منبع: hbr : اکثرا مدیران و کارمندان در تمام سازمان‌های دنیا به این دیدگاه رسیده‌اند که حقوق ماهانه و سایر پاداش‌های قراردادی، تنها چیزی است که کارمندان انتظار دریافت آن از شغل خود را دارند و امید داشتن به مزایای غیرملموس‌تر مانند اعتماد، احترام، استقلال و تاثیر مثبت بر دیگران بیهوده است. این دیدگاه ضعیف نسبت به شغل، بر نگرش‌ها و رفتارها در محیط کار تاثیر می‌گذارد و بستر فرسودگی شغلی کارمندان را فراهم می‌کند. هنگامی که با حجم بالای کار مواجه می‌شوید، اگر این حجم و فشار کاری بیش از ظرفیت شما باشد و نتوانید به آنها رسیدگی کنید، در آن زمان، خطر فرسودگی شغلی شما را بیش از پیش تهدید می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر