آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۵۶

 • نقشه راه برای برابری جنسیتی

  نویسندگان: Alexis Krivkovich, Kelsey Robinson, Irina Starikova مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: mckinsey: در جهان امروز شرکت‌های بیشتری متعهد به برابری جنسیتی می‌شوند. اما پیشرفت در این زمینه به آهستگی ادامه خواهد داشت؛ مگر اینکه ما با نقاط کور گوناگونی – به‌خصوص در مورد زنان رنگین‌پوست و درک کارمندان از وضعیت کنونی- مواجه شویم. زنان به‌رغم کسب مدارج دانشگاهی بیشتر نسبت به مردان، در سطوح مختلف شرکت‌های آمریکایی کمتر به‌کار گرفته شده‌اند. نیاز مبرمی برای کار بیشتر در این زمینه وجود دارد و اکثر سازمان‌ها این را تشخیص می‌دهند: تعهد شرکت نسبت به تنوع جنسیتی در بالاترین حد خود برای سال‌های آتی.
 • داستان‌های ترسناک از مراکز پاسخگویی به مشتری

  نویسنده: Jade Longelin مترجم: مریم رضایی
  مرکز پاسخگویی به مشتری در شرکت‌ها می‌تواند بهترین‌ و بدترین شرایط را به وجود آورد. مسوولان پاسخگویی اگر بدانند با هر جواب می‌توانند ارزشی به شرکت بیفزایند، احساس رضایت واقعی می‌کنند، اما برعکس این اتفاق، تبعات بدی دارد. درست است! کار این واحد اصلا ساده‌ نیست. اما به هر حال مهم است که هر از گاهی خودمان را جای مشتریان بگذاریم تا بفهمیم چه چیزی را باید ارتقا دهیم. در گفت‌وگو با برخی از مشتریان ناراضی، مشکلات آنها و راهکارهایی که می‌توان از آن بهره برد، ارائه می‌شود:
 • متمایزسازی واقعی به سبک جوراب تا‌به‌تا

  نویسنده: لئونارد شرمن مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: اگر در جنگِ سگي هستي، گربه شو!: متمایزسازی محصولات و ماهیت شرکت خود از رقبا، یکی از موضوعاتی است که همواره مشاوران مدیریت بر آن تاکید می‌کنند. با این حال، چندان به آن توجه نمی‌شود. به راستی، زمانی که محصولات شما در بین هزاران محصول مشابه دیگر قرار می‌گیرد، مشتریان چگونه باید به تفاوت‌ها پی ببرند. چه اقدامی انجام داده‌اند تا بین شرکت شما و رقبای بسیار، تمایزی جدی شکل گرفته و شما را با یک نام و صفت مشخص بشناسند؟

بیشتر