آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۲۲

 • مشاغلی که تا سال ۲۰۳۰ ایجاد یا حذف می‌شوند

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: McKinsey: هفته گذشته گفتیم که اشکال جدید اتوماسیون در دنیای امروز با اینکه ممکن است بهره‌وری را افزایش دهند و زندگی ما را بهبود بخشند، اما می‌توانند خیلی از مشاغل را از بین ببرند و نگرانی‌هایی ایجاد کنند. موسسه مک‌کینزی در گزارشی تعدادی از مشاغل و مهارت‌هایی که تا سال ۲۰۳۰ به واسطه اتوماسیون ایجاد می‌شوند یا از بین می‌روند را شناسایی و بررسی کرده است. در این گزارش، پنج حوزه پوشش داده شده که دو حوزه اثر اتوماسیون بر کار و سناریو‌های محتمل برای رشد اشتغال را هفته پیش بررسی کردیم و در این مطلب سه حوزه وجود کار کافی در آینده، معنای اتوماسیون برای مهارت‌ها و دستمزدها و نحوه مدیریت تحولات پیش رو در نیروی کار را مورد بحث قرار می‌دهیم.
 • مسیرتان به سوی کارآفرینی را بخرید

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: در سلسله مقالات هفته‌های گذشته، در مورد کارآفرینی به واسطه تملک (acquisition entrepreneurship) صحبت کردیم. نوعی از کارآفرینی به معنای خرید و راه‌اندازی یک شرکت موجود است. سپس گفتیم که اگر بعد از تعمق و تفکر دریافتید که مهارت‌ها و رغبت لازم برای تبدیل شدن به یک مالک کسب‌و‌کار کوچک را دارید، باید آماده جست‌وجو شوید که به تفصیل توضیح داده شد. در این مقاله برآنیم تا در مورد مذاکره و گذار به رهبری شرکت بحث کنیم.
 • تربیت مدیرانی با استانداردهای جهانی

  مریم رضایی
  همایش شناسایی و پرورش مدیران آینده روز چهارشنبه، ۲۹ آذر با حضور عده‌ای از مدیران و کارشناسان برجسته کشور، از جمله وزیر نفت و به همت موسسه آموزشی و پژوهشی معنا، برگزار شد. محوریت این همایش، درک فضای شناسایی و پرورش مدیران بود و تلاش بر این بود که به استانداردهای جهانی در حوزه ارزیابی و توسعه مدیران، روش‌های نوین انتخاب مدیران شایسته، توسعه مدیران و تجربه‌های اجرایی موفق در این زمینه پرداخته شود تا سازمان‌ها بتوانند علاوه بر شناخت آخرین دستاوردها و تجربیات مربوط به این حوزه‌ها با مسائل اجرایی پیش رو برای شناسایی و پرورش موفق مدیران آینده خود آشنا شوند.

بیشتر