آرشیو روزنامه شماره ۴۲۱۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۱۶

 • ۲۰۳۰؛ سال تحول مشاغل و مهارت‌ها

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: McKinsey: دنیای تکنولوژی‌محوری که در آن زندگی می‌کنیم، دنیایی است مملو از وعده‌ها و البته چالش‌ها. خودروهایی که خودشان راه می‌روند، دستگاه‌هایی که اشعه ایکس را تشخیص می‌دهند و الگوریتم‌هایی که به درخواست‌های خدمات مشتری واکنش نشان می‌دهند، همگی جلوه‌هایی از اشکال جدید اتوماسیون هستند. به هر حال، با اینکه این تکنولوژی‌ها بهره‌وری را افزایش می‌د‌هند و زندگی ما را بهبود می‌بخشند، استفاده از آنها جایگزین خیلی از کارهایی می‌شود که انسان‌ها در حال‌حاضر انجام می‌دهند؛ پیشرفتی که نگرانی‌های عمومی زیادی برانگیخته است.گزارش اخیر موسسه مک‌کینزی تعداد و انواع مشاغلی را که ممکن است تا سال ۲۰۳۰ تحت سناریوهای مختلف ایجاد شوند ارزیابی کرده و آن را با مشاغلی که به واسطه اتوماسیون از بین می‌روند، مقایسه کرده است.
 • مسیرتان به سوی کارآفرینی را بخرید

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: در مقاله هفته گذشته گفتیم که کارآفرینی به واسطه تملک (acquisition entrepreneurship) در سال‌های اخیر به شدت محبوبیت یافته. و به معنای خرید و راه‌اندازی یک شرکت موجود است. اگر بعد از تعمق و تفکر، دریافتید که مهارت‌ها و رغبت لازم برای تبدیل شدن به یک مالک کسب‌و‌کار کوچک را دارید، آنگاه آماده جست‌وجو هستید.
 • درک مشتریان مالی در عصر دیجیتال

  ترجمه و تلخیص: محمود نوری شمس‌آباد کارشناس بانکی و عضو انجمن مدیریت ایران
  تحولات دیجیتال یکی از روندهای مهم در صنعت بانکداری است. بانک‌هایی که به اهمیت این تغییر پی برده‌اند متوجه شده‌اند که «دیجیتالی شدن» چیزی بیش از یک استراتژی بازاریابی است و در واقع آن را یک تغییر اساسی در نحوه یادگیری و برقراری ارتباط با مشتریان و برآورده کردن خواسته‌های آنها می‌دانند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر