آرشیو روزنامه شماره ۴۱۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۱۹۴

 • زنان ریسک‌پذیرتر از مردان در رهبری سازمان‌ها

  نویسندگان: Jane Edison Stevenson و Evelyn Orr مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: تنها ۴/ ۶ درصد از شرکت‌های فهرست فورچون۵۰۰ را مدیران ارشد اجرایی زن راه‌اندازی کرده‌اند و گرچه پیشرفت تدریجی وجود دارد (امسال ۳۲ مدیر ارشد اجرایی زن وجود دارند که در مقایسه با تنها ۲۱ مدیر زن در سال گذشته، بالاترین میزان تاکنون بوده است) اما نرخ تغییر بسیار کند به نظر می‌آید. اما چه می‌شود اگر با به‌کارگیری ابزارها و استراتژی‌های تحقیق‌محور، راهی برای ایجاد پیشرفت چشمگیر در افزایش تعداد این زنان وجود داشته باشد؟
 • مشتری واقعا چه چیزی از یک شرکت می‌خواهد؟

  مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  منبع: Gallup: در بیست سال اخیر، گالوپ با بیش از یک میلیارد مشتری از سراسر جهان مصاحبه کرد و از آنها در مورد اینکه یک مشتری واقعا چه چیزی از یک شرکت می‌خواهد پرسید و همان‌طور که انتظار می‌رفت توقعات مشتریان از شرکت‌ها، از صنعتی به صنعت دیگر و در هر بخشی متفاوت بود. اما آنچه در این میان جالب توجه‌تر بود اینکه همه مشتریان روی چهار مقوله کلیدی بیش از سایر موضوعات تاکید داشتند و در صورت برآورده شدن این انتظارات چهارگانه، به طرفداران دائمی و مبلغان محصولات و خدماتی که استفاده می‌کردند، تبدیل می‌شدند. این چهار مقوله در سطوح زیر طبقه‌بندی می‌شوند:
 • چگونه بازار گوشه‌ای خود را پیدا کنیم؟

  نویسنده: ساندرا می مترجم: مهدی نیکوئی nikoueimahdi@gmail.com
  شروع یک کسب‌وکار اینترنتی، بدون یافتن بازار گوشه‌ای، امکان‌پذیر نیست. البته این موضوع برای هر کسب‌وکاری وجود دارد و دلیل آن گستردگی بازار و غیرسودآور بودن بسیاری از فعالیت‌ها است. به‌طور کلی، تنها ۳ بازار کلی در محیط وب وجود دارد که می‌توانید در آنها فعالیت کنید: ثروت، سلامت و سبک زندگی. هر فعالیت وب‌سایتی و کسب درآمدی که بخواهید از این طریق داشته باشید، در یکی از این طبقات جای می‌گیرد. اما شما نیاز به بازار گوشه‌ای دارید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر