آرشیو روزنامه شماره ۳۹۲۷ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۳۹۲۷

 • وارد اتاق جنگ شوید

  آناهیتا جمشیدنژاد

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد

  بازاریابی چابک که از دل سازمان‌های چابک نشات می‌‌گیرد، رویکردی جدید است که از توسعه سریع الهام گرفته است. در واقع چابکی به معنای توانایی پاسخگویی و واکنش سریع و موفق به تغییرات محیط بیرونی سازمان است. بالاترین اولویت در میان بازاریابان چابک، راضی کردن مشتری از طریق ارائه به موقع و پیوسته خدمات بازاریابی محسوب می‌شود. این نوع بازاریابی یک فرآیند تکراری است و در آن مکررا بازخوردهای بازار ارزیابی می‌شود و در آن توانایی واکنش نشان دادن به شرایط در حال تغییر بازار وجود دارد.

 • ۱۳ نشانه کارمندی که قصد ترک سازمان را دارد

  فریبا ولیزاده

  مترجم: فریبا ولیزاده

  برای اینکه به مدیران شرکت‌ها کمک کنیم بدانند کارمندان چه زمانی در آستانه ترک شرکت هستند، بارها این پرسش را از خود پرسیده‎ایم که «رفتارها یا تغییرات رفتاری پیش از ترک سازمان کدامند؟» و در پاسخ به مجموعه‎ای از رفتارهای به نمایش گذاشته شده از سوی کارکنان دست پیدا کردیم که می‎توان از آنها به‌عنوان شاخص‌های پیش‎بینی‎کننده نسبتا مناسبی برای ترک داوطلبانه سازمان یاد کرد. این بررسی‎ها در پی نتایج انقلابی پژوهش دو روانشناس به نام‎های دیوید باس و تاد شکلفورد شکل گرفته است.

 • یادگیری‏زدایی مشکل اصلی یادگیری سازمانی

  ‌ Mark Bonchek سید ساجد متولیان

  نویسنده:‌ Mark Bonchek

  مترجم: سید ساجد متولیان

  از زمان انتشار کتاب «پنجمین فرمان» تالیف پیترسنگه در سال ۱۹۹۱ شرکت‌ها به دنبال آن بوده‌اند که یک سازمان یادگیرنده (Learning Organization) باشند که به‌طور مداوم می‌تواند خودش را بهبود ببخشد. در عصر تحولات دیجیتالی که در آن به سر می‌بریم، این هدف بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته است. اما حتی بهترین شرکت‌ها هم کماکان برای دستیابی به پیشرفتی واقعی در این زمینه در حال تقلا هستند.

   مشکل اصلی از آنجا ناشی می‌شود که اکثر این شرکت‌ها روی موضوع نادرستی تمرکز کرده‌اند.

بیشتر