آرشیو روزنامه شماره ۳۸۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۳۸۳۴

 • گام برداشتن برای تعدیل سیاست‌های مرخصی

  آناهیتا جمشیدنژاد

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد

  منبع: talentmgt

  با توجه به تصور کلیشه‌ای کارمندان آمریکایی از سختکوشی، می‌توان گفت آنها با مرخصی گرفتن و زمان استراحت مشکل دارند و برخی شرکت‌ها در ارائه زمان زیاد برای این امر مردد هستند. طبق پژوهش Expedia Inc در سال ۲۰۱۵ شرکت‌های آمریکایی به‌طور متوسط ۱۵ روز تعطیلی در سال را ارائه می‌دهند؛ که بعد از تایلند و مالزی که به ترتیب ۱۰ و ۱۴ روز تعطیلات را به کارمندان‌شان می‌دهند در مقام سوم قرار دارد.

  در پژوهش Expedia که از ۹۲۰۰ کارمند در ۲۶ کشور آمارگیری شد، به نظر نمی‌رسد ارائه روزهای تعطیلی کمتر به کارگران آمریکایی برای آنها چندان مهم باشد؛ آنها به‌طور متوسط سالانه از چهار روز کامل برای تعطیلات صرف‌نظر کرده و تنها ۱۱ روز از ۱۵ روز تعطیلات را استفاده می‌کنند.

 • دگرگونی‌هایی که موجب بهبود چشمگیر بهره‌وری تان می‌شوند

  سید حسین علوی لنگرودی

  مترجم: سید حسین علوی لنگرودی

  منبع:HBR

  شاید شما بخواهید حین ارسال ایمیل‌های مختلف یک فنجان قهوه بنوشید یا اینکه بخواهید به‌طور همزمان چند کار را با هم انجام دهید، اما نمی‌توانید در این کار موفق شوید. این ناتوانی ممکن است باعث محدود شدن بهره‌وری تان شود. پس به جای ایجاد دگرگونی‌های کند و آهسته سعی کنید تحولاتی بنیادین ایجاد کنید تا خیلی زود نتایج مثبت آن را مشاهده کنید.

  شما نباید نیازهای حیاتی‌تان را فراموش کنید

  همه افراد به زمانی برای پردازش افکار و انتقال از یک کار به کاری جدید نیاز دارند.

 • هنر تاثیرگذاری بر افراد

  هوتسا عسکری‌نسب

  مترجم: هوتسا عسکری‌نسب

  منبع: Entrepreneur

  «امی کادی»، روانشناس مدرسه کسب‌وکار هاروارد، بیش از ۱۰ سال است که روی تاثیرات اولیه در ارتباطات مطالعه می‌کند او و همکارانش متوجه شدند که مردم همواره قضاوت‌های ناگهانی درباره دیگران انجام می‌دهند که این قضاوت‌ها به دو پرسش ابتدایی ذهن پاسخ می‌گویند: اول، آیا می‌توانم به این شخص اعتماد کنم و دوم آیا می‌توانم به قابلیت‌های این شخص احترام بگذارم؟ با توجه به مطالعات «کادی» ۸۰ تا ۹۰ درصد از برداشت‌های اولیه بر اساس این دو ویژگی شکل می‌گیرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر