آرشیو روزنامه شماره ۳۸۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۳۸۳۲

 • عملکرد عالی ک منبع تجدیدناپذیر

  آرش جمشیدنژاد

  مترجم: آرش جمشیدنژاد

  منبع: dupress

  برای یک شرکت ارتقای عملکرد مالی امری معمولی به حساب می‌آید: سودآوری بیشتر، رشد سریع‌تر و در نهایت، برای شرکت‌های دولتی ایجاد ارزش بیشتر برای سهامداران. این تلاش مملو از ریسک و فرصت‌هایی است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

  زمانی که به نقطه اوج می‌رسید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ زمانی که شما همواره در جهت بازدهی بیشتر دارایی‌ها (ROA) یا رشد دریافتی بیشتر تلاش می‌کنید، به این نتیجه می‌رسید که در نهایت چشم‌انداز دستیابی به رشد فزاینده کوچک‌تر و محدودتر خواهد شد و سرانجام، همواره همه چیز بر وفق مراد ما نخواهد بود.

 • نمونه‌های موفق رویکرد چندکاناله در خدمات مشتری

  Neil Davey مریم رضایی

  نویسنده: Neil Davey

  مترجم: مریم رضایی

  همان‌طور که تاکنون در مقالات متعددی گفته شده، سیر تکاملی کسب‌وکار «چندکاناله» فرآیندی پیچیده است و در برخی موارد دسترسی به آن امکان ندارد. سازمان‌ها با ترکیب فروشگاه‌های فیزیکی، موبایل و اینترنت، به‌طور فزاینده‌ای در حال ارائه تجربه خرده‌فروشی چند کاناله هستند که بسیاری از مشتریان دنیای مدرن به آن تمایل دارند. همزمان، سازمان‌ها از استراتژی‌های تحویل و عودتی که مشتریان تنوع‌طلب را پوشش می‌دهد، استقبال می‌کنند.

 • واکاوی سرمایه‌گذاری اوبر در چین

  آناهیتا جمشیدنژاد

  مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد

  منبع: nytimes

  چندی پیش خبر ادغام شرکت چینی دی‌دی چوزینگ(Chuxing Didi)، صاحب اپلیکیشن اجاره خودرو و رزرو تاکسی، با فعالیت‌های شعبه اوبر در چین اعلام شد و پیش‌بینی می‌شود این ادغام ارزش گروه متولد شده را به رقم ۳۵ میلیارد دلار خواهد رساند. با وجود اینکه شرکت اوبر سرمایه‌گذاری زیادی در بازار چین کرده بود اما با این وجود کمپانی دی‌دی با ۳۰۰ میلیون مشتری و حضور در حدود ۴۰۰ شهر چین توانست از رقیب خود پیشی بگیرد و اوبر را دچار ضرر و زیان کند.

بیشتر