آرشیو روزنامه شماره ۳۷۴۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۳۷۴۱

 • زیان بارترین دروغ‌های رایج در مدیریت

  هوتسا عسکری نسب

  مترجم: هوتسا عسکری نسب

  منبع: Forbes

  اگر می‌خواهید مدیریت گروهی از افراد در هر نوع سازمانی را به‌عهده بگیرید، ابتدا باید این نکته را به یاد داشته باشید که مفهوم رایج مدیریت، خدشه‌دار شده است. مدیریت نه‌تنها به طرز صحیحی انجام نمی‌گیرد و از حالت طبیعی خود خارج شده، بلکه دچار آسیب‌های فراوانی شده است. واقعا چه کسانی و چه افرادی از دروغ‌های زیان‌بار مدیریت در محل کار آسیب می‌بینند؟ در واقع، این مشتریان و سهامداران هستند که آسیب می‌بینند و کارمندان با استعداد هم محل کار را ترک کرده و حاضر به ادامه همکاری با مدیری نیستند که برای کارهای آنان ارزش قائل نمی‌شود.

 • اصل خودمسوولی

  احمد صدیقی/ انتشارات راه نوین

  این را قبول داری که در جهت موفقیت می‌کوشی؟ گونتر هم این را قبول می‌کند: «ولی کی مسوولشه؟ تو یا سرنوشت؟ یا دیگران؟»گونترها باورشان به خود مسوول بودن است. آنها فکر می‌کنند: «هر اتفاقی که برای هر کسی می‌افتد، مسوولش خود اونه!» این تعبیر در مورد کارهای بغرنج خیلی مفید به نظر می‌آید؛ زیرا گونتر را تحریک می‌کند: «اگر می‌خوای کارت پیش بره باید دنبالشو بگیری!»نتیجه اینکه آدم تلاش بیشتری می‌کند و به همین دلیل غالبا با موفقیت روبه‌رو می‌شود. منطقی است، زیرا این نتیجه زحمات اوست و نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود.

 • استراحت کنید و پاداش بگیرید

  پرستون بیلی مهدی نیکوئی

  نویسنده: پرستون بیلی

  مترجم: مهدی نیکوئی

  منبع: کتاب تجارت کردن با قلب

  پرستون عزیز، همه اطرافیانم می‌گویند که گاهی باید بی‌خیال کار شوم و اندکی استراحت کنم؛ اما نمی‌توانم. حتی تصور آنکه کار نکنم، مرا مضطرب می‌کند و دچار عذاب وجدان می‌شوم. احساس می‌کنم که کسب‌وکارم در نبود من ضربه می‌خورد. نظر شما چیست؟ چه باید کرد؟پاسخ: سردرگم عزیز، در زندگی خود افراد بی‌شماری را دیده‌ام که از کار کردن زیاد ضربه خورده‌اند؛ کسانی که به نظر نمی‌رسید هیچ‌گاه استراحت کنند.

 • ابزار پاسخگویی با دیپلماسی و هوشمندی

  سیدمحمد اعظمی‌نژاد

  رئیس کمیته آموزش و پژوهش-انجمن مدیریت ایران

  منبع: mindtools

  سال‌ها پیش فیلسوف چینی لائو تزو گفته بود:«همیشه پاسخی هوشمندانه بدهید، حتی اگر رفتاری نابخردانه می‌بینید!»فرض کنید یکی از کارکنان، نتیجه کار خود را ارائه می‌کند. او از عملکرد خود خوشحال به نظر می‌رسد، اما به خوبی واضح است که وی آمادگی لازم را نداشته و ارائه‌ای ضعیف و ناهماهنگی به نمایش گذاشته و شما را به واسطه این عملکرد خود ناامید کرده است. قبل از اینکه کسی اتاق را ترک کند، او از شما درباره کیفیت ارائه‌اش بازخورد می‌‌گیرد؛ به او می‌‌گویید نحوه ارائه‌اش بسیار درهم و برهم و ناهماهنگ بوده است و از وی انتظار بیشتری داشته‌اید.

بیشتر