آرشیو روزنامه شماره ۲۸۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۲۸۷۲

 • سه قانون طلایی مذاکره

  GRANT CARDONE مترجم: مهدی سریرچی منبع: Entrepreneur از آنجا که افراد بسیار کمی وقتشان را برای درک صحیح معنای مذاکره و پیروی از اصول آن صرف می‌کنند، اغلب افراد،حتی مدیران فروش خوب، فاقد هنر مذاکره کردن هستند.

  اولین و بزرگ‌ترین خطا، سوء برداشت از معنی واژه «مذاکره» است. وقتی از افرادی حاضر در کارگاه‌های آموزشی می‌پرسم معنی «مذاکره کردن» چیست جواب‌هایی مانند این را دریافت می‌کنم: «چقدر کالا در یک معامله می‌توانم به دست بیاورم»، «چقدر ارزان‌تر می‌توانم آن را بخرم». بسیاری از افراد مذاکره کردن را فرآیند به کارگیری تکنیک‌های ناراحت کننده برای طفره رفتن و پیروز شدن بر طرف مقابل می‌دانند و از نظر آنها موضوع اصلی مذاکره اغلب پیرامون قیمت و شرایط فروش است.

 • آیا بازاریابی واقعا لازم است؟

  نویسنده: Geoffrey James مترجم: رویا مرسلی گروه بازاریابی فقط زمانی مفید است که به طور مشهود و قابل‌اندازه‌گیری به رشد گردش مالی و درآمد یا کاهش هزینه‌های فروش کمک کند.

  طی دو دهه گذشته از قرن بیستم، مشاوران مدیریت همواره این سوال را می‌پرسیدند که «آیا هزینه برای فروش واقعا ضروری است؟» بیشترین جوابی که به این سوال داده می‌شد این بود: «شاید، اما نه برای مدت زمان طولانی!»
  به عنوان مثال، در سال ۱۹۹۲ پیتر دراکر چنین نوشت: «هدف بازاریابی این است که ضرورت فروش را از میان بردارد و شعار مدیریت بازرگانی باید این باشد «از فروش به بازاریابی».

 • مدل‌های مالی قدیمی خود را تغییر دهید

  مترجم: مریم رضایی منبع: Forbes سیستم‌های مالی قدیمی که شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند، شاید دیگر پاسخگوی سرعت رشد و ارتباطات متقابل در دنیا نباشند. از شرکت‌های بزرگ گرفته تا بنگاه‌های کارآفرینی کوچک، به ندرت شرکتی پیدا می‌شود که مدل مالی آن به طور کامل با واقعیت کسب وکار آن بنگاه همخوانی داشته باشد. شرکت‌های بزرگ، در این مورد بهانه دارند: پرس‌و‌جوی سهامداران، بوروکراسی‌های سنگین و سال‌ها عادت به این سیستم، باعث می‌شود آنها نتوانند مدل‌های مالی شرکت خود را تغییر دهند. اما شرکت‌های کوچک تازه تاسیس دیگر بهانه‌ای ندارند.

 • پنج روش کم هزینه برای انگیزه دادن به کارمندان

  گاهی اوقات یک شناخت خوب بهتر از حقوق بالا است. چطور می‌توانید افراد را برای کار کردن تشویق کنید، بدون اینکه به آنها پول بیشتری بدهید؟ اگر شما بدانید چرا پول یک محرک است، این موضوع به نظر کار ساده‌ای می‌آید. در واقع هیچ کس تنها برای پول کار نمی‌کند.

  علاوه بر این، وقتی کسی کمترین امکانات غذا، لباس و مسکن را دارد، هرگز برای خرید اقلام بیشتر کار نمی‌کند. تنها دلیل اینکه مردم پول بیشتری را برای خرید اقلام صرف می‌کنند این است که معتقدند داشتن و استفاده کردن کالاهای بیشتر آنها را شاد می‌کند.

بیشتر