آرشیو روزنامه شماره ۴۷۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۷۴۳

 • صدمین سال تولد ناشری یگانه

  سید ابوالحسن مختاباد
  صد سال پیش در چنین روزی(۱۲ آبان ۱۲۹۸) استاد عبدالرحیم جعفری پا به جهان گذاشت. مردی که فرهنگ و اقتصاد نشر، وامدار اوست و به تحقیق می‌توان او را یکی از پیشروان صنعت نشر به معنای امروزین آن دانست. جعفری کار نشر را از کارگری چاپخانه و فروش کتاب و بسیاری کارهای جزئی عرصه نشر شروع کرد تا در نهایت در سال ۱۳۲۸ انتشارات امیرکبیر را در مکانی اجاره‌ای در ناصرخسرو بنا گذاشت.
 • آیین نکوداشت صدمین سالروز تولد علی تجویدی

  مهر: آیین نکوداشت صدمین سالروز تولد علی تجویدی آهنگساز و نوازنده فقید موسیقی ایران پنج‌شنبه شانزدهم آبان‌ماه در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.
 • برگزاری نمایشگاه «گذرقلم» در روزجهانی خودنویس

  گروه بنگاه‌ها: نخستین نمایشگاه «گذرقلم» به مناسبت روز جهانی خودنویس از ۲۱ تا ۲۴ آبان در تهران برگزار می‌شود. منصور اسیم یکی از برگزارکنندگان این نمایشگاه در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» هدف از برپایی این نمایشگاه را ترغیب جوانان به خوشنویسی و زنده نگاه داشتن صنعت «خودنویس» ذکر کرد و گفت: درنظر داریم با همراهی هنرمندان کشور، کارگاه‌های خطاطی نیز در حاشیه این نمایشگاه برگزار شود.
 • جزئیات کنسرت جدید علیرضا عصار

  کنسرت علیرضا عصار با عنوان «ای عاشقان» اواخر آذر سال‌جاری برگزار می‌شود. به گفته پویا نیک‌پور خواننده، نوازنده پیانو و رهبر ارکستر این اجرا؛ علیرضا عصار ۲۷ و ۲۸ آذر سال‌جاری در تالار وزارت کشور به صحنه می‌رود و این روزها در حال تمرین با اعضای گروه است.
 • پرونده دله دزدی در «تجارت فردا»

  دنیای اقتصاد: سیصد و سی‌ و ششمین شماره هفته‌نامه «تجارت فردا» با عنوان «دله‌ دزدی» منتشر شد.
 • نبرد خیر و شر در رمان «خوش‌شانس»

  کتاب «خوش‌شانس» نوشته نیکلاس اسپارکس با ترجمه زهرا تابشیان منتشر شد.

بیشتر