آرشیو روزنامه شماره ۴۷۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۷۴۲

 • تاکتیک‌ عبور سیما از بحران

  دنیای اقتصاد: سریال‌های تلویزیونی در سال‌های اخیر با انتقادهای فراوانی روبه‌رو بوده‌اند و نتوانسته‌اند مخاطبان را راضی نگه دارند. عدم‌همکاری سیما با چهره‌های مطرح در سال‌های اخیر باعث شده است تا سریال‌سازی در گسترده‌ترین شبکه ارتباطی کشور با افت قابل‌ملاحظه‌ای روبه‌رو شود.
 • نمایشگاه ۴۰۰ اثر از هادی ضیاءالدینی در تهران

  ایسنا: برای نخستین‌بار نمایشگاهی از ۴۰۰ اثر تجسمی هادی ضیاءالدینی در بخش‌های طراحی، نقاشی و مجسمه در تهران روی دیوار رفته است.
 • خاموشی بازیگر نقش‌های مکمل

  دنیای‌اقتصاد: ابراهیم آبادی، بازیگر شناخته شده سینما، تئاتر و تلویزیون که از دو هفته پیش به‌دلیل ناراحتی ریه در کما بود عصر پنج‌شنبه، ۹ آبان در بیمارستان آراد در تهران درگذشت. ابراهیم آبادی متولد سال ۱۳۱۳ بود و با شروع غائله آذربایجان در سال ۱۳۲۵ از تبریز به تهران مهاجرت و تئاتر را از هنگام تحصیل در مدرسه روزبه شروع کرد.
 • نمایش «دست‌های آلوده» در برج آزادی

  نمایش «دست‌های آلوده» از روز گذشته در سالن اصلی برج آزادی تهران روی صحنه رفته است و اجرایش تا ۸ آذرماه ادامه خواهد داشت.
 • آخرین بازمانده از نسل استادان قدیم

  دنیای‌اقتصاد: دکتر مظاهر مصفا، شاعر و چهره ادبی برجسته ایران چهارشنبه گذشته در ۸۷ سالگی درگذشت. او در سال ۱۳۱۱ در تفرش اراک به‌دنیا آمد و زمانی که تنها ۴۰ روز از تولدش گذشته بود خانواده‌اش به قم نقل‌مکان کردند. مصفا دوران تحصیلات اولیه خود را در مدرسه حکیم نظامی قم سپری کرد و سپس دوران متوسطه را در دارالفنون گذراند. علاقه‌اش به شعر و ادبیات باعث شد در دانشسرای عالی به تحصیل در رشته زبان و ادبیات فارسی بپردازد و تا اخذ درجه دکتری از دانشگاه تهران ادامه دهد و با تأییدیه پایان‌نامه‌اش توسط استادی برجسته همچون بدیع‌الزمان فروزانفر موفق به اخذ مدرک دکتری شود.

بیشتر