آرشیو روزنامه شماره ۴۲۵۸ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۲۵۸

 • رقابت ۲۰ شهر بر سر یک عنوان خالی

  دنیای اقتصاد: روز گذشته خبرگزاری‌های کشور از اعلام نام ۲۰ نامزد نهایی در چهارمین دوره انتخاب پایتخت کتاب ایران خبر دادند. خبری که بر خلاف دو، ‌سه سال گذشته ارزش خبری چندانی ندارد و حتی به نظر می‌رسد اعلام برنده نهایی عنوان «پایتخت کتاب» در سال ۱۳۹۷ هم چندان چنگی به دل رسانه‌ها، مخاطبان و شهروندان نزند. علت آن است که انتخاب شهرها با این عنوان تاکنون خروجی شفاف و دقیقی نداشته است. از این رو پرداختن به این موضوع صرفا با هدف جلب توجه مدیران و مسوولان به‌منظور تغییر رویه‌های فرمالیته و سطحی در ترویج فرهنگ کتابخوانی است. زیرا به نظر می‌رسد که طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران به یک رویه صوری و بی‌فایده تبدیل شده است که تاثیر چندانی در افزایش میزان مطالعه کتاب و تعمیق فرهنگ کتابخوانی ندارد.
 • عرضه ۲ اثر محسن وزیری مقدم در موزه جهان‌نما

  دو اثر اهدایی از طرف محسن وزیری مقدم، نقاش و مجسمه‌ساز پیشکسوت در موزه جهان‌نمای مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برای نخستین بار در معرض دید قرار گرفته است.
 • «تجربه شخصی» در گالری فردا

  نمایشگاه آثار نقاشی نیوشا خطیب در نمایشگاهی با عنوان «تجربه شخصی» در گالری فردا برپاست. به گزارش هنرآنلاین، در این نمایشگاه که خطیب آثارش را با هدف کمک به کودکان هپاتیتی به نمایش درآورده، ۱۴ تابلو در معرض دید عموم قرار گرفته است. در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «تجربه شخصی تصویری از زنان مدرن جامعه است که مشتاق تجربه کردنند. زندگی را هدیه‌ای از جانب خدا می‌دانند که فقط یک بار فرصت تجربه کردنش را دارند.» این نمایشگاه تا نوزدهم این ماه در گالری فردا برپا خواهد شد و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری فردا مراجعه کنند.
 • مرگ ناتالی وود، دامن رابرت واگنر را گرفت

  در تحقیقات جدیدی که درباره مرگ ناتالی وود در سال ۱۹۸۱ انجام شده، همسرش رابرت واگنر به‌عنوان فرد مورد ظن شناخته شده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، جسد ناتالی وود که سوار کشتی خانوادگی خودشان بود، نوامبر ۱۹۸۱ درحالی‌که غرق شده بود در اطراف جزیره کاتالانیا پیدا شد. واگنر، دنیس داورن کاپیتان کشتی و کریستوفر واکن بازیگر، آن شب از دیگر سرنشینان این کشتی بادبانی بودند. هرچند مرگ وود ابتدا حادثه محسوب شد، اما سوال‌هایی که درباره غرق شدن وی وجود دارد، دهه‌هاست بی‌پاسخ مانده است. جان کورینا وکیل دپارتمان پلیس لس‌آنجلس کانتی گفته است: ما اکنون می‌دانیم واگنر آخرین فردی بود که پیش از ناپدید شدن ناتالی با وی بود. این بازیگر که به تازگی ستاره مهمان در درام «NCIS» شبکه سی‌بی‌اس بوده حاضر نشد تا درباره این اظهار نظر جدید با مجله «۴۸ ساعت» صحبت کند.
 • پخش فصل سوم «جادوی صدا» در نوروز ۹۷

  سری جدید مسابقه «جادوی صدا» این روزها در شهرک «ایران» در حال تولید است و عوامل تلاش دارند تا بخشی از این برنامه را به نوروز برسانند.
 • کاهش ریسک اعتباری ایران در تجارت‌فردا

  این هفته و در شماره دویست و پنجاه و هفتم «تجارت فردا»، بیرون رفتن ایران از باشگاه اقتصاد‌های خطرناک و بهبود رتبه اعتباری کشورمان با عنوان «رنج اعتبار» بازتاب یافته است.

بیشتر