آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۱ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۲۲۱

 • سفره‌های یلدایی تلویزیون

  دنیای اقتصاد: «شب چله» در کنار مناسبت‌های دیگر فرصتی است تا رسانه‌ها و فرهنگسراها به تک و تا بیفتند و متناسب با حال و احوال مردم برنامه و کنداکتور ویژه بچینند. شب یلدای امسال بیشتر از سال‌های گذشته در کانون توجه رسانه‌ها و هنرمندان قرار گرفته است. چهلمین روز درگذشت برخی از هموطنانمان در زلزله کرمانشاه و امیدبخشی به آسیب‌دیدگان این اتفاق از یکسو و موج همه‌گیر شدن گرامیداشت‌های تاریخی و فرهنگی، رونق شب یلدای امسال را دو چندان کرده است.
 • شکستن رکورد حراج‌های اروپایی

  در حراج اخیر پاریس اثری از سان یو به قیمت ۳/ ۱۰ میلیون دلار برابر با ۸/ ۸ میلیون یورو چکش خورد. به گزارش هنرآنلاین، ‌این نقاشی که گلدان گلی را تصویر می‌کند در سال ۱۹۳۰ خلق شده است و البته تا سال ۱۹۷۰ میلادی کسی از آن خبر نداشت و مفقود شده بود.
 • اجرای سیاه‌بازی «جوحی و کدخدا» در تماشاخانه سنگلج

  نمایش سیاه‌بازی «جوحی و کدخدا» به نویسندگی و کارگردانی «جواد انصافی» از پنج‌شنبه ۳۰ آذرماه همزمان با شب یلدا در تماشاخانه سنگلج روی صحنه می‌رود. جوحی و کدخدا برگرفته شده از داستان مثنوی معنوی است.
 • جشن امضای کتاب فرهاد جم

  جشن امضای کتاب «مرد همه چیزدان» نوشته فرهاد جم، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون با حضور تعدادی از بازیگران برگزار می‌شود. این کتاب که نخستین تجربه نویسندگی جم است در ۲۱۶ صفحه از سوی انتشارات بدرقه جاویدان منتشر شده است.
 • دونوازی خواهران گاتزانا در نیاوران

  کنسرت موسیقی «دوئت خواهران گاتزانا» (ویولن و پیانو) برگزار می‌شود.
 • «سیمای طبیعت» در گالری فردا

  آثار نقاشی یلدا شجاعی در نمایشگاهی با عنوان «سیمای طبیعت» از اول دی‌ماه در گالری فردا به نمایش درمی‌آید.
 • شب‌نشینی سینمایی

  تلویزیون در کنار ویژه برنامه‌های یلدایی، همچون دیگر آخر هفته‌ها کنداکتوری هم برای پخش فیلم‌های سینمایی دارد.
 • «فروپاشی» در کتابفروشی‌های ایران

  کتاب «فروپاشی» اثر «بی. ای. پاریس» با ترجمه شیرین شکراللهی منتشر شد. فروپاشی، اثر بی. ای. پاریس، نویسنده پرفروش نیویورک تایمز، مخاطبان خود را به تماشای برشی کوتاه از زندگی کساندرا می‌نشاند و آنها را درگیر ماجرای شومی می‌کند که زندگی او را تحت‌الشعاع خود قرار داده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر