آرشیو روزنامه شماره ۴۲۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۲۲۲

 • سایه زلزله بر سالن‌های سینما

  دنیای اقتصاد: آلودگی هوا، زلزله و یلدا. این سه، متهمان ردیف اول کاهش فروش سینماها در آخر هفته گذشته بودند. چهارشنبه و پنج‌شنبه گذشته و البته دیروز جمعه نیز میزان فروش فیلم‌های روی پرده در مقایسه با هفته‌های گذشته کاهش قابل ملاحظه‌ای را نشان می‌داد. این موضوع باعث شد تا رئیس انجمن سینماداران روز گذشته این موضوع را رسانه‌ای کرده و از افت درآمدهای بازار اکران خبر بدهد. البته او تنها آلودگی هوا را علت کاهش درآمدها دانست. واقعیت آن است که اگرچه در طول هفته آلودگی هوا نقش اساسی را در کاهش فروش داشت، اما هراس شهروندان تهرانی از تکرار زلزله شامگاه چهارشنبه آنان را از قرار گرفتن در محیط‌های سربسته فراری می‌داد و بسیاری از مخاطبانی که در طول هفته گذشته تصمیم گرفته بودند عصر یا شب آخرین روز پاییز را به تماشای فیلم در سینما بگذرانند از تصمیمشان پشیمان شدند. طبیعی است که سرکردن شب یلدا در کنار خانواده نیز دلیل دیگری برای کاهش حضور شهروندان در سینماها بود.
 • محب اهری «دن کیشوت» می‌شود

  حسین محب اهری در نقش دن کیشوت روی صحنه تئاتر ظاهر می‌شود.
 • نمایش ۲۲ فیلم رومانیایی در موزه هنرهای معاصر تهران

  ۲۲ فیلم در بخش‌های مروری بر موج نوی سینمای رومانی، آهسته با شرق و غیر‌داستانی خلاق در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می‌آید. برنامه نمایش فیلم در دوره ۵۰ (زمستان ۹۶) سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران در ۳ بخش از فردا آغاز و تا چهارشنبه ۲۳ اسفندماه ادامه دارد.
 • ناکامی آل‌پاچینو در جلب نظر منتقدان

  جدیدترین فیلم آل پاچینو امتیاز نادر صفر را از منتقدان فیلم در سایت معتبر روتن تومیتوز دریافت کرد. «هنگ‌من» یا «مامور اعدام» جدیدترین فیلم آل پاچینو بازیگر نامدار به سرنوشت فیلم «عجیب و غریب ۶» آدام سندلر دچار شد که یکی از فیلم‌های خیلی نامطلوب سال شناخته شده است. این فیلم که بریتنی اسنو و کارل اوربان دیگر بازیگرانش هستند صفر درصد از منتقدان سایت روتن تومیتوز امتیاز دریافت کرده است. «هنگ‌من» درباره کارآگاه جنایی با بازی پاچینو است که با یک متخصص جنایی کار می‌کند تا بتواند قاتلی سریالی را که از بازی جهانی «هنگ‌من» الهام می‌گیرد، پیدا کند.
 • پوراحمد فصل دوم «سرنخ» را می‌سازد

  کیومرث پوراحمد، کارگردان سینما و تلویزیون قرار است سری دوم سریال «سرنخ» را که پیش از این در دهه ۷۰ ساخته بود، به تولید برساند.
 • تخصیص‌های بودجه زیر ذره‌بین تجارت فردا

  دویست و پنجاه و یکمین شماره هفته‌نامه «تجارت فردا» که امروز در دسترس مخاطبانش قرار گرفته موضوع نشانه‌شناسی لایحه بودجه ۹۷ را با تیتر «خطای تخصیص» در جلد بازتاب داده است.
 • «من موجودی احساساتی هستم» روی صحنه

  «من موجودی احساساتی هستم» به قلم ایو انسلر با ترجمه شیرین میرزانژاد به کارگردانی مهرداد خامنه‌ای از فردا در خانه موزه استاد انتظامی(قیطریه) به روی صحنه می‌رود. در این اثر نمایشی فرشته حسینی به‌عنوان بازیگر حضور دارد. او در این نمایش در هشت شخصیت از نقاط مختلف جهان ظاهر می‌شود و رازهای دختران جوان را بازگو می‌کند. این نمایش هر روز به جز شنبه‌ها ساعت ۱۸ در خانه موزه استاد انتظامی واقع در قیطریه، اندرزگو، روبه‌روی بلوار کاوه، کوچه احمدی تا ۲۹ دی ۹۶ روی صحنه خواهد بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر