آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۹ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۱۷۹

 • پایان سال‌های ابری نویسنده محبوب

  دنیای اقتصاد: علی‌اشرف درویشیان، داستان‌نویس پیشکسوت، پس از تحمل سال‌ها بیماری سرانجام روز پنج‌شنبه در سن ۷۶ سالگی چشم از جهان فروبست. او را می‌توان یکی از پرچمداران گونه‌ای از ادبیات داستانی دانست که در برهه‌ای، تعهد اجتماعی را سر‌لوحه کار خود قرار دادند. سال‌های ابری، سلول ۱۸، درشتی، از این ولایت و فصل نان ازجمله آثار ماندگار علی‌اشرف درویشیان است.
 • یک پنجم فروش حراج کریستیز برای هنر ایران

  بیست و سومین حراج خاورمیانه کریستیز که برای اولین بار در سالن نمایش اختصاصی کریستیز در لندن برگزار شد با فروش کلی بیش از ۵ میلیون پوند به‌کار خود پایان داد و سهم هنر ایران از این رویداد بیش از یک میلیون پوند بود.
 • گلایه فرزند ناصر ملک مطیعی از شایعه درگذشت این هنرمند

  ماجرای انتشار اخبار مرگ هنرمندان به قصه ای تکراری بدل شده است. در روزهای اخیر قرعه به نام ناصر ملک مطیعی افتاد و چند‌بار شایعه درگذشتش در رسانه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی مطرح شد. فرزند ناصر ملک مطیعی با انتقاد از شایعات منتشرشده در فضای مجازی درباره درگذشت این بازیگر پیشکسوت سینما تاکید کرد: ‌ای کاش به جای مرگ به زندگی اهمیت بدهیم. امیرعلی ملک مطیعی به خبرگزاری مهر گفت: خوشبختانه پدر نه در بیمارستان بستری است و نه مشکلی دارد، بلکه در خانه است و به لحاظ جسمی هم در سلامت به سر می‌برد؛ ولی نمی‌دانم چرا این چند وقت مدام شایعاتی منتشر می‌شود.
 • همکاری دوباره همایون شجریان با متبسم و خلعتبری

  همایون شجریان، حمید متبسم و هومن خلعتبری پس از ۶ سال یکبار دیگر کنسرت سیمرغ را این‌بار در فرانسه روی صحنه می‌برند.
 • جشنواره موسیقی جاز در عربستان سعودی!

  عربستان سعودی قصد دارد در پایان سال جاری میلادی در یکی از شهرهای اقتصادی خود، جشنواره موسیقی جاز برگزار کند.
 • فیلم کوتاه کودک ۱۲ ساله در راه جشنواره ایتالیایی

  فیلم کوتاه «گنجشک‌های کوچه ما» به کارگردانی ژیوار فرج‌زاده عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان به بیستمین جشنواره «مارانو راگازی» ایتالیا راه یافت.
 • نمایشگاه خوشنویسی «مستی از نی»

  نمایشگاه آثار خوشنویسی شکسته نستعلیق منیرالسادات شریف نیا با عنوان «مستی از نی» در نگارخانه هنر ایران برپاست.
 • بازی تام هنکس در فیلمی پساآخرالزمانی

  در پروژه‌ای به کارگردانی میگل ساپوچنیک کارگردان تلویزیونی برنده جایزه امی، تام هنکس نقش خالق یک روبات را ایفا می‌کند.به گزارش خبرگزاری مهر، داستان این فیلم که به قلم کرگ لاک و ایوور پاول نوشته شده، حول محور روباتی می‌گردد که در سیاره زمین پس از یک رخداد پساآخرالزمانی زندگی می‌کند.
 • درخت بی حاصل تحصیل در تجارت فردا

  دویست و چهل و سومین شماره هفته‌نامه تجارت فردا عنوان «تحصیل بی حاصل» را به‌عنوان تیتر اول در جلد بازتاب داده است.

بیشتر