آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۸ دنیای اقتصاد

اخبار فرهنگ و هنر - روزنامه شماره ۴۱۷۸

 • فاز جدید ممیزی در صدا و سیما

  دنیای اقتصاد: در روزهای اخیر پخش‌کننده فیلم «شنل» از شرایط خاص صدا و سیما برای پخش تیزر این فیلم سخن به میان آورد و موضوع مشکلات انحصار شبکه‌های تلویزیون در کشورمان و نبود کانال‌های خصوصی را دوباره سر زبان‌ها انداخت؛ شرایطی که نه‌ فقط تهیه‌کنندگان سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را شامل می‌شود، بلکه کارگردان‌های مستقل سینما را نیز تهدید می‌کند. در صدا و سیما اعمال نظر سلیقه‌ای به پخش فیلم‌ها و سریال‌ها خلاصه نمی‌شود و در برخی مواقع دامن آگهی‌های تجاری و فرهنگی تولیدات داخلی را نیز می‌گیرد.
 • باز شدن پای داعش به «پایتخت»

  دنیای اقتصاد: سری پنجم سریال پایتخت که قرار است نوروز سال آینده روی آنتن برود، با قصه متفاوتی مخاطبانش را شوکه و ذوق زده می‌کند. این سریال که با پخش از تلویزیون در سال ۹۰ به خوبی توانست نظر مخاطبان را جلب کند، ‌ادامه پیدا کرد و سری‌های دوم، ‌سوم و چهارم آن به ترتیب در سال‌های ۹۲، ۹۳ و ۹۴ روی آنتن رفت.
 • «سورپرایز» کامبیز درمبخش در نمایشگاهی جدید

  کامبیز درمبخش هنرمند کاریکاتوریست از برپایی جدیدترین نمایشگاه خود با عنوان «سورپرایز» که شامل آثار ویدئو و چیدمان است در گالری ویستا خبر داد.
 • کلینت ایستوود به اسکار نمی‌رسد

  کمپانی برادران وارنراعلام کرد که جدیدترین فیلم کلینت ایستوود یعنی «قطار ۱۵:۱۷ به پاریس» روز نهم فوریه ۲۰۱۸ وارد سالن‌های سینما می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، این تاریخ زمان اکران عمومی فیلم در سالن‌های سینمای سراسر آمریکا است و به این معنی خواهد بود که این فیلم که داستانش حول محور ماجرایی است که شدیدا در رسانه‌ها طنین‌انداز شد، نمی‌تواند در فصل جوایز اسکار امسال حضور داشته باشد.
 • «آخرین گودو» داوود رشیدی روی آنتن شبکه ۴

  تئاتر تلویزیونی «آخرین گودو» نوشته ماتئی ویسنی به کارگردانی هنری زنده‌یاد داوود رشیدی امروز پنج‌شنبه روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود. این نمایش درباره تعطیلی سالن تئاتری و اخراج ساموئل بکت نویسنده «انتظار گودو» است.
 • مقام اول یک گروه ایرانی در مسابقات کرال آسیاپاسیفیک

  گروه کر «تنال» به رهبری میلاد عمران‌لو در چهارمین دوره مسابقات گروه‌های کر آسیا و اقیانوسیه و جایزه بزرگ جهانی رتبه اول را به دست آورد. این گروه در شاخه‌ موسیقی محلی سطح قهرمانان آسیا و اقیانوسیه با امتیاز ۱۳/ ۸۷ توانست نمایندگان دیگر کشورها را پشت سر بگذارد و مدال طلای این دوره را به دست بیاورد.

بیشتر