این بازیگر در مصاحبه‌ای با «ایندیپندنت» این درخواست را مطرح کرد و گفت بازی در «موریتانیایی» موجب شد تا اطلاعاتی درباره خلیج گوانتانامو به‌دست بیاورد. وی بازیگر و تهیه‌کننده این فیلم است که بر مبنای خاطرات محمدو ولد‌الصالحی زندانی سابق گوانتانامو که سال ۲۰۱۵ منتشر شد، ساخته شده است. کوین مک‌دونالد کارگردانی فیلم را انجام داده است.

بازیگر «دکتر استرنج» در پاسخ به این پرسش که آیا امیدوار است بایدن در آینده زندان گوانتانامو را تعطیل کند یا نه، گفت: امیدوار باشم؟ من از او این درخواست را دارم. این زندان پرهزینه‌ترین زندان روی زمین است و نتیجه‌اش چیست؟ دادستان‌های آن کجا هستند؟ این زندان فقط یک هزینه اقتصادی وحشتناک دارد و هیچ نتیجه‌ای هم نداشته است.

وی در ادامه افزود: مشکل حقوق‌بشر هم وجود دارد. یک گل به‌خودی فجیع است. معتقدم برای جهان آزاد اینکه افراد را از طریق اجرای احکام خاص زندانی کنید، آنها را شکنجه کنید، به‌زور اعتراف کنند و این اعترافات در دادرسی به‌کار گرفته شود، یعنی واقعا خطرناک و غیرضروری و بی‌فایده است. افراد زیادی در آنجا رنج کشیده‌اند.

فیلم درباره محمدو ولد‌الصلاحی است که در آمریکا بازداشت شد و بدون اینکه محاکمه شود ۱۴ سال زندانی بود. وی در نهایت با کمک ۲ وکیل‌مدافع و یک دادستان نظامی که نقشش را بندیکت کامبربچ ایفا کرده توانست از این زندان رهایی یابد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند