نخستین دوره سال‌نوای (بر وزن سال‌نما) موسیقی ایران در سال ۱۳۹۴ با تقدیر از ابراهیم لطفی برگزار شد.

  تقدیر از حسین علیزاده

فریدون شهبازیان آهنگ‌ساز و رهبر ارکستر در تجلیل از مقام هنری محمدرضا شجریان گفت: خوشبختانه درباره محمدرضا شجریان تعریف و تمجیدهای زیادی شده است. پس نیازی نیست که بخواهم درباره مقام هنری این هنرمند بزرگوار دوباره صحبت کنم. اوایل کار آهنگ‌سازی‌ام با همراهی محمدرضا شجریان در ارکستر گل‌ها آغاز شد. محمدرضا شجریان هنرمندی بود که از مشهد به تهران آمد و وقتی در رادیو برنامه «گل‌های تازه» را راه‌اندازی کردیم او جزو خوانندگانی بود که همواره با او کار می‌کردیم و آثاری را به مرحله تولید می‌رساندیم که مورد توجه مخاطبان نیز قرار می‌گرفت.

وی ادامه داد: یکی از اولین کارهایی که با محمدرضا شجریان تولید شد، مربوط به پروژه «جام تهی» بود که خوانش اشعار این اثر به‌دلیل انتخاب شعر نو دربرگیرنده ویژگی‌هایی بود که از عهده هر خواننده‌ای برنمی‌آمد. در آن زمان بود که از محمدرضا شجریان دعوت کردم تا این اثر را بخواند و او به قدری توانمند از عهده خوانندگی اثر برآمد که می‌توان گفت هم باعث شهرت من و هم باعث شهرت خود او شد. همین موضوع باعث شد تا همکاری ما برای پروژه‌های دیگر ادامه پیدا کند و به تولید آثار پر مخاطب دیگری همچون آلبوم «رباعیات خیام» و تعدادی دیگر منجر شد که خوشبختانه تک‌تک کارها با استقبال خوب شنوندگان نیز مواجه شد. آثاری همچون مجموعه «گلبانگ» که به آهنگ‌سازی بنده و آقای یوسف زمانی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

اهدای تندیس ویژه ششمین سال‌نوای موسیقی ایران به حسین علیزاده مزین به نام محمدرضا شجریان بود که توسط فریدون شهبازیان به او سپرده و بعدا به موزه موسیقی اهدا خواهد شد.

فریدون شهبازیان در این بخش گفت: خیلی خوشحالم که این وظیفه به‌عنوان نماینده ششمین رویداد سال‌نوای موسیقی ایران را داشته باشم که تندیس ویژه این رویداد را به دوست بسیار عزیزم حسین علیزاده تقدیم کنم تا این تندیس به وسیله او به موزه موسیقی سپرده شود.

حسین علیزاده، آهنگ‌ساز و نوازنده هم در مراسم مجازی نکوداشت استاد محمدرضا شجریان که پایان بخش برنامه‌های ششمین سال نوای موسیقی ایران بود، بیان کرد: خیلی احساس خوبی دارم که در این مراسم کنار فریدون شهبازیان هستم و این تندیس را به‌واسطه حضور این هنرمند به موزه موسیقی می‌رسانم. چقدر خوب است که رویداد معتبری چون ششمین سال‌نوای موسیقی ایران از استاد محمدرضا شجریان یاد می‌کند. بر این باورم هویت موسیقی ما با شجریان تعریف می‌شود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند