رضا کیانیان بازیگر سینما و تئاتر نیز در این مراسم گفت: داشتم فکر می‌کردم از سیدضیا تعریف کنم که چه کارهای خوبی کرده است بعد به خاطرم آمد من چرا چند سال است او را ندیده‌ام و از او دور بوده‌ام. وی ادامه داد: «کیف انگلیسی» سریال خوبی بود و خوب توانست روایت کند. در این زمینه علی حاتمی را داشتیم و سپس هم او بود. اسدالله نیک‌نژاد نیز در این مراسم گفت: بعد از سال‌ها دوری اولین ملاقات من با جامعه هنری همراه با مرگ دوست ۴۰ ساله‌ام بوده است. او یک رفیق هنرمند بود و من باید مثل کیانیان بگویم متاسفانه ما سراغ یکدیگر را نمی‌گیریم.

وی ادامه داد: زمانی که او به همراه همسرش از انگلیس برگشت من تا امروز حس می‌کنم همیشه همراه هم بوده‌ایم. باید خطاب به او بگویم نه تنها در تاریخ هنر باقی خواهد ماند بلکه با غرور با ما وداع می‌کند چون فرزندان و خانواده‌ای نجیب باقی گذاشته است. او در دل غم این را داشت که بسیاری از کسان در تاریخ این کشور دشمنی کردند. او تاریخ را به جوانان ما می‌گفت و این خیلی ارزشمند است. قطب‌الدین صادقی در این مراسم گفت: من امروز و دیروز اندکی از خوش‌بینی خود را با مرگ انتطامی و دری از دست دادم. با تمام بحران‌هایی که داشتیم فکر می‌کردم هنوز روابط عاطفی میان ما پابرجاست اما پنهان نمی‌کنم که خوش‌بینی خود را از دست دادم.

وی ادامه داد: کار من بازیگری نیست و گاهی اگر گروه شایسته‌ای پیدا کنم بازیگری هم می‌کنم. من بعد از «کیف انگلیسی» ۱۲ سال بازی نکردم آنقدر که تصویری که دری در نقش و کارش ساخته بود ارزشمند بود. عمر وفا نکرد که او سریال «سردار سنجرخان» را بسازد که درباره یک شخصیت واقعی تاریخی است. صادقی اظهار کرد: اشک ریختن و اندوه کار آسانی است ولی حالا باید از ویژگی‌های او گفت. او خیلی سختکوش بود. از هیچ دیالوگی و میزانسنی به راحتی نمی‌گذشت. او آنقدر عاشق کارش بود که گاهی تا صبح نمی‌خوابید و حتی تا پای مرگ رفت.

مریلا زارعی که در این مراسم با اشک و بغض حرف می‌زد، بیان کرد:«من سید هستم اذیتم نکنید» این جمله‌ای است که بازیگرانش خیلی از او شنیده بودند. او هنرمند بود؛ هنر کسب و کارش نبود بلکه عشق او بود. او تحصیلکرده فرنگ بود اما عاشق کشورش بود. او عاشق حقیقت بود که این روزها گم شده است. ما امروز جمع شده‌ایم تا با حقیقت مرگ مواجه شویم. به احترام این لحظه برای روح دری طلب آرامش و صبر می‌کنم و به احترام مردی که سال‌ها در خاک و کشورش مطالعه کرد و کار ساخت تا هنر این کشور در حد جوک و لطیفه و فتواهای اینستاگرامی باقی نماند، کلاه از سر برمی‌داریم. علی دری فرزند ضیاءالدین دری گفت: شائبه‌ای مطرح شد که مشکل پدرم مشابه مساله پزشکی عباس کیارستمی کارگردان سینمای ایران بوده است اما روند درمانی پدرم بدون هیچ اشتباهی پیش رفت.