آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۵۱۱۳

 • صنایع معدنی آماده خیز جدید

  دنیای اقتصاد: فصل جدیدی از خیز صنایع معدنی آغاز شد. سی‌ام بهمن‌ماه با افتتاح ۴ طرح صنعتی و معدنی که اشتغالی برابر با ۱۳۶۰ نفر با سرمایه‌گذاری ۸۵۲۰ میلیارد تومان به همراه داشت، توسعه شرکت‌های معدنی بزرگ وارد فاز تازه‌ای شد. این طرح‌ها که شامل سه طرح در حوزه صنایع معدنی در استان‌های هرمزگان و کرمان و طرح پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در استان مازندران است با فرمان ویدئو کنفرانسی رئیس‌جمهور افتتاح شد. پیش از این، ابرپروژه ملی و استراتژیک شیرین‌سازی و انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی (در ۳ فاز) که فاز اول آن چندی پیش افتتاح شد به‌عنوان پیشران صنایع معدنی کشور معرفی شد، هدف از این پروژه تامین آب واحدهای معدنی بزرگ کشور است و قرار است به زودی فاز دوم و سوم انتقال آب از خلیج فارس به شرق کشور نیز کلید بخورد.
 • مهم‌ترین چالش‌های زنجیره فولاد

  عباس آرگون/ عضو هیات نمایندگان اتاق تهران
  امروزه فولاد و میزان استفاده از آن تاثیر بسزایی در رفاه و زندگی انسان در جوامع مختلف داشته و نقش بسیار مهم و اساسی در اقتصاد کشور‌ها ایفا می‌کند و به دلیل کاربرد‌های وسیع و گسترده آن در حوزه‌های مختلف صنعتی و سایر ابعاد زندگی بشر، به یکی از شاخص‌های اصلی توسعه‌یافتگی و صنعتی بودن کشورها بدل شده و در برنامه‌های توسعه اقتصادی کشورها، گسترش صنایع فلزی از اهمیت شایان توجهی برخوردار و تقاضای آن نیز در جهان رو به افزایش است.
 • فعالیت مجدد ۲ هزار واحدتولیدی تحت تملک بانک‌ها

  دنیای‌اقتصاد: وزیر صمت گفت: در هماهنگی با بانک مرکزی و اقداماتی که از هفته پیش آغاز شده، دو هزار واحد تحت تملک بانک‌ها زیر نظر وزارت صمت فعالیت خود را دوباره آغاز می‌کنند. به گزارش خبرگزاری «صدا و سیما»، علیرضا رزم‌حسینی در حاشیه نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اظهار کر‌د: در هماهنگی با بانک مرکزی و اقداماتی که از هفته پیش آغاز شده، قرار است ۲ هزار واحد تحت تملک بانک‌ها زیر نظر وزارت صمت فعالیت خود را دوباره آغاز کنند؛ بنابراین پس از اینکه واحدها فعال شدند و به سوددهی رسیدند، در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرند تا در مزایده به افراد دارای اهلیت واگذار شوند.
 • فعالیت ماینرهای مجاز آزاد شد

  دنیای اقتصاد: سخنگوی صنعت برق گفت: با عادی شدن شرایط تامین سوخت، نیروگاه‌ها به شرایط اولیه برگشتند و فعالیت خود را ادامه می‌دهند. فعالیت ماینرهای مجاز نیز از سرگرفته شده و اکنون اجازه فعالیت دارند. به گزارش «ایلنا»، مصطفی رجبی مشهدی درباره وضعیت فعالیت ماینرهای مجاز بعد از محدودیتی که اخیرا با توجه به کمبود برق اعمال شده بود، اظهار کرد: با عادی شدن شرایط تامین سوخت، نیروگاه‌ها به شرایط اولیه برگشتند و فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر