آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۵۱۰۳

 • خصوصی‌سازی با اهرم سیاست‌زدایی

  دنیای‌اقتصاد: در نشستی در دانشگاه صنعتی شریف، نحوه سیاست‌زدایی از تصمیمات بنگاه‌های صنعتی و اقتصادی محور بحث قرار گرفت. در این نشست که با هدف بررسی وضعیت خصوصی‌سازی در ایران برگزار شد، مشخص شد مدیریت دولتی با وعده سوبسید، صنایع کشور را به ورشکستگی کشانده است.
 • نقش فناوری‌های نوین در ارتقای کسب‌وکارها

  دنیای‌اقتصاد: وبینار تخصصی تحول دیجیتال و هوشمندسازی کسب‌وکار در دومین رویداد مشاوره به کسب‌وکار برگزار و در این نشست به تجارب هوشمندسازی در بخش کشاورزی، استفاده از داده‌ها برای بهبود کسب‌وکار و ایران و انقلاب صنعتی چهارم پرداخته شد. در ابتدای این نشست حمید بهنگار، مدیرعامل شرکت «پرتو تاپ رایان» از تجارب هوشمندسازی در بخش کشاورزی گفت. او به جایگاه ایران در تامین مواد غذایی مورد نیاز کشور، صادرات غیرنفتی کشور و جذب شاغلان در صنعت اشاره کرد و گفت عوامل موفقیت پروژه‌های کشاورزی هوشمند عبارتند از: سرمایه اجتماعی، کاهش مقاومت اجتماعی، پذیرش فناوری توسط دولت، صنعت و دانشگاه، شناسایی و زمینه‌سازی ورود شرکت‌های فعال به این حوزه و درنهایت سرمایه اقتصادی.
 • ساختار بخش آب وارد مدار جدید شد

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با اشاره به انتشار فراخوان انتخاب روسای حوضه‌های آبریز گفت: از هفته گذشته تغییر ساختار بخش آب وارد مدار جدیدی شده و انتشار فراخوان انتخاب روسای حوضه‌های آبریز نیز در همین راستا صورت گرفته است.
 • ممنوعیت درج واژه تخفیف روی کالاها در فروشگاه‌های زنجیره‌ای

  دنیای‌اقتصاد: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با هماهنگی با اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، درج واژه تخفیف روی کالا در این مکان‌ها ممنوع شد. به گزارش «ایرنا» عباس تابش افزود: این تصمیم با هدف جلوگیری از اغفال و تضییع حقوق مصرف‌کنندگان اتخاذ شده و البته به معنی اینکه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای تخفیف در کار نباشد، نیست.
 • چشم‌انداز بازار سنگ‌آهن در بهار ۲۰۲۱

  دنیای‌اقتصاد: جدیدترین گزارش‌های جهانی در خصوص فرآوری و مصرف سنگ‌آهن از رشد تقاضا برای این کالا در پایان فصل نخست سال ۲۰۲۱ حکایت دارد. این رشد گرچه موانعی دارد، اما به‌نظر می‌رسد در افق این رشد با مشکلاتی روبه‌رو است. با این حال کاهش تمایل به عرضه انبوه سنگ‌آهن احتمالا موجب خواهد شد تا قیمت‌ها نه‌تنها در سطح فعلی باقی بماند که حتی اندکی افزایش را نیز تجربه کند. با اینکه قضاوت کنونی در خصوص کم و کیف تقاضا و قیمت سنگ‌آهن با تردیدهایی روبه‌روست اما بررسی گزارش s&p درخصوص بازار فولاد و سنگ‌آهن گویای عبور از سطح قیمت ۱۲۰ دلار است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر