آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۶ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۵۰۶۶

 • شدت اثر تحریم بر صنعت

  دنیای‌اقتصاد: تحریم شرایط سختی را به بنگاه‌های کوچک و متوسط تحمیل کرده است. آن‌طور که مرکز آمار ایران در گزارش تازه خود اعلام کرده است، کارگاه‌های صنعتی با ۱۰ تا ۴۹ نفر کارکن بیشترین آسیب را از تحریم‌ها دیده‌اند. در عین حال این فشار به کاهش هزار و ۱۶۲ مورد از این واحدهای تولیدی منجر شده است. اما صنایع بزرگ مقاومت بیشتری از خود نشان داده‌اند.
 • ایجاد بانک اطلاعاتی کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا

  دنیای اقتصاد: تا‌زه‌ترین نشست شورای راهبری بهبود محیط کسب‌وکار با حضور امیر باقری، معاون سیاست‌های اقتصادی معاونت اقتصادی ریاست‌جمهوری تشکیل جلسه داد. باقری پیشنهاد داد با کمک بخش خصوصی، بانک اطلاعاتی فعالان اقتصادی آسیب‌دیده از کسب‌وکارها تجمیع و بر اساس آن، تسهیلات دولت به کسب‌و‌کارها اعطا شود. به گزارش پایگاه خبری اتاق ایران، بررسی روند تسهیلات پرداختی به کسب‌وکارهای آسیب‌دیده ناشی از کرونا، محور اصلی این نشست بود که با حضور حاضران بحث و بررسی شد.
 • قیمت کره افزایش نیافته است

  دنیای اقتصاد: سخنگوی انجمن صنفی صنایع لبنی ایران با تاکید بر اینکه هم‌اکنون قیمت کره با هزینه تمام شده تولید آن سربه‌سر شده است، افزود: در ابتدای آذرماه با افزایش قیمت مصوب خرید شیرخام از دامداران قیمت چربی آن نیز افزایش یافت، اما با توصیه سازمان حمایت مصرف‌کننده و تولیدکننده صنایع برای جلوگیری از شوک به بازار قیمت‌ها را به یکباره افزایش ندادند. محمدرضا بنی‌طبا در گفت‌وگو با «ایلنا» درباره دلایل افزایش قیمت کره در روزهای اخیر اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۸ تا به امروز، قیمت مصوب هر درصد از چربی شیرخام از ۳۰ تومان به ۶۰ تومان افزایش یافته است.
 • راهکار وزارت صمت برای تامین مالی پروژه‌های مولد

  دنیای‌اقتصاد: جمع‌آوری سرمایه‌های خرد مردمی برای تامین مالی پروژه‌های توجیه‌پذیر صنعتی تازه‌ترین موضوعی است که در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته است. معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با تعامل و همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار، سقف تامین مالی پروژه‌ها تا سقف ۱۰۰ میلیارد ریال از طریق تامین مالی جمعی ارتقا یافت.
 • تحقق مطالبه آبی دو دهه اخیر شهرک‌های صنعتی تهران

  دنیای‌اقتصاد: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران از افتتاح و بهره‌برداری بزرگ‌ترین پروژه انتقال آب پایدار شهرک‌های صنعتی کشور با سرمایه‌گذاری ٢٤٠میلیارد ریالی خبر داد. صابر پرنیان در گفت وگو با «ایسنا» افزود: هدیه جهش تولید به شهرک‌های صنعتی عباس‌آباد، پایتخت و خوارزمی رسید و بزرگ‌ترین پروژه آبرسانی شهرک‌های صنعتی استان تهران افتتاح شد.
 • عرضه انرژی به صنایع ۵/۴ درصد افزایش یافت

  ایسنا: وزیر نیرو با اشاره به تحقق برنامه مدیریت مصرف و صرفه‌جویی در هزینه‌های احداث نیروگاه‌ها و افزایش میزان عرضه انرژی به بخش‌های تولیدی کشور گفت: در ۶ ماه اول سال جاری، عرضه انرژی به صنایع نسبت مدت مشابه سال قبل، به‌طور متوسط حدود ۵/۴ درصد افزایش داشته که برای صنایع بزرگ تا ۱۲ درصد هم بوده تا سال جهش تولید یک مفهوم عملی و قابل اندازه‌گیری در مقایسه با سال قبل خود باشد. رضا اردکانیان با بیان اینکه برای اولین بار به جای اینکه ۴هزار مگاوات نیروگاه برای عبور از اوج بار احداث کنیم توانستیم رشد مصرف ۲/۵ درصدی ۱۰ سال قبل را به یک درصد برسانیم، گفت: در این راستا توانستیم سرمایه‌گذاری وسیعی در عرصه‌های دیگر برق به کار ببریم و همزمان موفق شدیم انرژی بیشتری به بخش‌های تولیدی عرضه کنیم.
 • برق در چین سهمیه‌بندی شد

  دنیای‌اقتصاد: کمبود زغال‌سنگ در زمستان جاری باعث شده کارخانه‌ها در مناطقی از چین تنها در یک شیفت فعالیت کنند و از ساکنان استان‌های مختلف خواسته شده در مصرف برق صرفه‌جویی کنند و همزمان چراغ خیابان‌ها و بیلبوردها خاموش شده است.
 • رشد ۶۹ درصدی واردات محصولات فولادی

  ایرنا: در ۸ ماهه امسال واردات محصولات فولادی (مقاطع تخت و طویل) در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۹ درصد افزایش یافت. بر پایه جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، ۸ ماهه ابتدایی سال ۹۸ به میزان ۳۶۱ هزار تن محصولات فولادی وارد کشور شده بود، اما در دوره این گزارش امسال به رقم ۶۱۱ هزار تن رسیده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر