آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۷ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۵۰۶۷

 • نسخه درمانی برای بازار فولاد

  دنیای‌اقتصاد: پس از جنجال بر سر آیین‌نامه فولادی دولت با عنوان «طرح ساماندهی بازار فولاد» در هفته‌های گذشته، طرح مجلس نیز برای رفع مشکلات موجود در بازار فولاد با مخالفت مرکز پژوهش‌های مجلس روبه‌رو شد. در گزارشی که روز گذشته بازوی پژوهشی مجلس شورای اسلامی آن را منتشر کرد، این مرکز به‌طور جامع به نقد و بررسی طرح کمیسیون صنایع مجلس با عنوان «طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار» پرداخت و ضمن موافقت با برخی از مواد آن، طرح را نیازمند اصلاح در چهار مساله مهم دانست.
 • حاکمیت شرکتی؛ راهکار بنگاه اقتصادی در برابر تغییرات محیطی

  دکتر سید علی ابطحی
  امروزه به‌طور کلی تمام سازمان‌ها و به‌طور خاص‌تر، بنگاه‌های اقتصادی، با چالش‌های قابل‌توجهی در مواجهه با تغییرات سریع محیطی روبه‌رو هستند. بارزترین این چالش‌ها در دوره همه‌گیری ویروس کرونا با تاثیراتی که بر فعالیت‌های اقتصادی و کسب‌وکارها، در سراسر دنیا بر جای گذاشته، نمایان شدند و به سرعت به دغدغه اصلی مدیران بدل شدند.
 • آمار تولید نیروگاه‌های برق‌آبی در پاییز

  دنیای‌اقتصاد: از ابتدای پاییز تاکنون ۱۱۰۰ گیگاوات برق در نیروگاه‌های برق‌آبی کشور تولید شده است. معاون بهره‌برداری شرکت آب و نیرو با بیان اینکه شرکت آب و نیرو سهم ۲۸ درصدی از مجموع ظرفیت نیروگاه‌های برق‌آبی کشور دارد، گفت: افزایش ۱۰ درصدی تولید برق نیروگاه‌های برق‌آبی این شرکت محقق شد. به‌گزارش پاون، جلال‌الدین حجتی افزود: حجم آب وارده سه ماه نخست سال آبی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به مخزن سدهای بزرگ این شرکت ۷/ ۲ میلیارد مترمکعب بوده است. در این میان در دو ماه مهر و آبان بخش عمده‌ای از این آب در مخازن سدها ذخیره شده و سیلاب‌های آذرماه در مخازن سدها مهار شده است. وی خاطرنشان کرد: آذرماه با توجه به سرمای زودرس و اعلام نیاز شبکه سراسری به تولید نیروگاه‌های برق‌آبی، تولید نیروگاه‌های شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته و در فصل پاییز مجموع تولید نیروگاه‌های شرکت نزدیک به یک‌هزار و ۱۰۰ گیگاوات ساعت بوده که نقش بسزایی در پایداری شبکه برق کشور ایفا کرده است.
 • فراخوان وزارت صمت برای تکمیل پرسش‌نامه بهین‌یاب

  دنیای‌اقتصاد: با اعلام احمد تشکینی، زمینه برای دریافت نظر فعالان اقتصادی و صنعتی کشور درخصوص فضای کسب‌و‌کار کشور مهیا شد. مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری با تایید این موضوع گفت: در راستای ارزیابی، پایش و بهبود مستمر فضای کسب‌وکار، وزارت صنعت، معدن و تجارت صفحه مربوط به پرسش‌نامه چالش‌های کسب‌وکار بنگاه‌های اقتصادی را به منظور دریافت نظرات فعالان تولیدی و تجاری و صاحب‌نظران حوزه صنعت، معدن و تجارت در سامانه بهین‌یاب ایجاد کرده است.
 • روایت وزارت صمت از تولید کاشی و سرامیک

  دنیای‌اقتصاد: رشد صنایع ساختمانی از مهم‌ترین اهداف سیاست‌های صنعتی وزارت صمت است و گزارش‌های تازه ابعادی متفاوت از تولید و صادرات این بخش را نشان می‌دهد. آمار هشت ماهه ابتدایی امسال در بخش صنایع ساختمانی گویای تولید بیش از ۲۷۸ میلیون متر‌مربع کاشی و سرامیک در سطح کشور است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت ۵/ ۴ درصدی نشان می‌دهد.
 • عبور ذخیره آب سدهای کشور از مرز ۵۰ میلیارد مترمکعب

  پاون: وضعیت آبی کشور از سوی وزارت نیرو تشریح شد. براساس آمارهای شرکت مدیریت منابع آب ایران، ذخیره آب سدهای کشور تا انتهای پاییز۹۹ از مرز ۵۰ میلیارد متر مکعب گذشته است. معاونت آب و آبفای وزارت نیرو گزارش آخرین وضعیت سدهای مهم در بخش شرب و کشاورزی را تا ۲۹ آذرماه امسال منتشر کرد که نشان‌دهنده ۵۲ درصد پرشدگی مخازن کل سدهاست. گزارش معاونت آب و آبفای وزارت نیرو نشان می‌دهد تا ۲۹ آذرماه امسال میزان ذخیره آب در مخزن سد زاینده‌رود ۱۴ درصد بوده که نشانگر کاهش ۴۳ درصدی آب مخزن این سد در دوره مورد بررسی نسبت به سال گذشته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر