آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۵۰۶۵

 • توسعه استارت‌آپی با مدل آسیایی

  دنیای‌اقتصاد: استارت‌آپ‌ها قلب تپنده اقتصاد جهان هستند و تحلیل‌های تازه از اهمیت چشمگیر تک‌شاخ‌ها یا شرکت‌های فناور با ارزش بیش از یک میلیارد دلار در نقشه توسعه اقتصادی و صنعتی جهان حکایت دارد. گزارش تازه موسسه مکنزی نشان می‌دهد آسیا بیشترین سهم را از این بخش به خود اختصاص داده که این نشانه بارز یک فضای کسب‌وکار امن و باز برای توسعه ایده‌های جدید است. این بررسی تایید می‌کند مجموعه اقدامات دولت و سایر بازیگران خصوصی و فراملی، موجبات سرریز شدن حجم بالایی از سرمایه‌گذاری در ایده‌های نوآور در صنعت و تولید و تجارت را با تکیه بر هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، ابرداده‌ها، نرم‌افزارها، مونتاژ روباتیک و اقتصاد دیجیتال فراهم کرده است.
 • آنالیز طرح جدید تا‌مین مالی بنگاه‌ها

  دنیای‌اقتصاد: اعضای کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران در سی و دومین نشست خود، طرح گواهی اعتبار مولد گام را که برای تا‌مین اعتبار واحد‌های تولیدی به تصویب رسیده است، مورد بررسی قرار دادند. به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، بر اساس آنچه در رسانه‌ها منتشر شده، در قالب طرح گام قرار است تولیدکنندگان به بانک‌ها معرفی شوند و با تضمین بانک گواهی اعتبار دریافت کنند که به این ترتیب در زنجیره ارزش، اوراق بهادار جای پول نقد را می‌گیرد.
 • انتقاد وزیر صمت از بخشنامه بانک مرکزی

  دنیای اقتصاد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه به رئیس‌جمهوری با انتقاد از بخشنامه اخیر بانک مرکزی، این بخشنامه را در تضاد با ابلاغیه معاونت اقتصادی ریاست‌ جمهوری و بی‌توجه به دغدغه فعالان اقتصادی دانسته است. رزم‌حسینی در این نامه از حسن روحانی درخواست کرده است دستور بازنگری این بخشنامه و همچنین الزام هماهنگی برای صدور و ابلاغ کلیه مقررات، آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های حوزه تجارت خارجی با وزارت صنعت را صادر کند.
 • شرایط بسامان صنایع خانگی در هشت ماه ابتدایی سال

  ایرنا: صادرات لوازم خانگی به ۲۵۰ میلیون دلار رسید و این در شرایطی است که داخلی‌سازی قطعات این صنعت پیوسته در حال افزایش است. دبیرکل انجمن لوازم‌خانگی با تا‌یید این موضوع اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تا‌کنون ۲۲۰ میلیون دلار داخلی‌سازی در صنعت لوازم خانگی محقق شده و به‌ویژه در بخش بردهای الکترونیکی و موتور جاروبرقی پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است. عباس هاشمی افزود: توسعه پایدار صنعتی جز با توسعه زیرساخت‌ها و قطعه‌سازی کشور امکان‌پذیر نیست.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر