آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۴ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت و معدن - روزنامه شماره ۵۰۵۴

  • زیرپوست رشد صدور مجوز

    دنیای‌اقتصاد: صدور مجوز در مهرماه ۹۹ در ۸ بخش مختلف رشد منفی را تجربه کرده و در سه بخش نیز ثابت مانده ضمن اینکه رویکرد کلی اعطای مجوز صنعتی و معدنی روندی مثبت را طی هفت‌ماهه ابتدایی امسال تجربه کرده است. کنار هم قرار دادن ارقام مهر ماه و نیز اعداد دوره هفت‌ماهه گویای این موضوع است که سیاست‌گذار در صدور مجوز اندکی محتاط‌تر شده است. هرچند زیر پوست رشد صدور مجوز در ۷ماهه اول سال۹۹می‌توان امیدواری به آینده صنعت‌ومعدن را از جانب سرمایه‌گذاران مشاهده کرد.دلیل این موضوع هرچه باشد، گزارش تازه معاونت طرح و برنامه وزارت صمت تاکید دارد اوضاع در اغلب استان‌ها طی هفت‌ماهه نخست سال مثبت بوده و رشد سرمایه مجوز‌های صادره و اشتغال حاصل از آنها به ترتیب ۴۸ درصد و ۳۷ درصد رشد داشته است. در عین حال شرایط در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به شکل چشمگیری سمت و سوی منفی به خود گرفته است.
  • تشریح اهمیت مشارکت بخش‌خصوصی در برنامه هفتم

    دنیای‌اقتصاد: اتاق ایران در نشستی به تشریح دلایل اهمیت توجه به نقش بخش خصوصی در تدوین سند برنامه هفتم توسعه پرداخت. در این نشست همچنین بر ضرورت بازتعریف نقش بخش خصوصی در سیاست‌های کلی برنامه هفتم به‌عنوان یک ذی‌نفع اصلی برنامه‌های توسعه و با هدف تدوین یک برنامه کاربردی، اجرایی و اثربخش تاکید شد.
  • احداث آب‌شیرین‌کن در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان

    گروه شرکت‌ها: با حضور مدیر عامل و اعضای هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، قرارداد واگذاری زمین به سرمایه‌گذار برای احداث آب‌شیرین‌کن در این منطقه پس از یک‌سال وقفه به امضا رسید.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر